Pitanje o mengi

ivona20

Poštovani doktore, imam 19 god, menge su mi relativno redovne,ponekad kasne 1 do 2 dana. Prema kalendaru ovaj mjesec menga bi trebala doci u nedjelju, a ja nemam nikakvih simptoma, samo su mi se pojavile bubuljice po licu, pa me je malo strah. S momkom jos uvijek nemam spolne odnose, samo se zadovoljavamo međusobno rukama , gdje on ejakulira u moja usta. Tako je isto bilo ovaj mjesec. Strah me sto nemam simptoma kao inace (bolne grudi npr) Zelim da mi vi kazete svoje misljenje i postoji li mogucnost trudnoce ako se samo međusobno zadovoljavamo, rukama i prstenjacenjem gdje on ejakulira u moja usta?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način trudnoća nije moguća. Menstruacija će sigurno doći.

ivona20

Postovani doktore, opet ja
Mengu jos nisam dobila , znaci kasni 2 dana, jako sam zabrinuta, ne znam sto mi se događa , javio mi se bol u stomaku kao kad dobijem,al nje jos uvijek nema..
Napominjem da nisam imala spolni odnos, samo zadovoljavanje rukama i prstenjacenje u plodnim danima..
Strah me je raditi test za trudnocu

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu. Trudnoća nije moguća na način koji ste opisali.

TheMissTea

Doktore, nisam imala odnos. Prvo smo se malo mazili preko odece, istusirali i onda prstenjacili (dakle bile su mu ciste ruke), nakon obrnutog slucaja, on je rekao da ce mu mozda trebati maramica, i kako sam pocela da panicim i sklanjam se od njega, on je rekao ne treba. Posle tog njegovog prstenjacenja i obrnutog zadovoljavanja, nije me pipao, i rekao je da je suvo da nije bilo ni predejakulacijske tecnosti i da legnem pored njega, pa se plasim, da li ako sam legla tu pored, moglo nesto da mi predje i da ostanem trudna? A plasim se i od prstenjacenja, da li je imao nesto na prstima. Mislim da umisljam, ali da li postoji neki topik gde bas mogu da se edukujem?

TheMissTea

to je bio 18.dan ciklusa, inace imam ciklus na 28/30 dana, i posle toga sam imala poziran obilan sekret, a pijem lek za alergiju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

TheMissTea

Postovani doktore, prema svemu tome sto sam navela iznad isla sam prekjuce kod radiologa da snimam abdomen zbog bubrega, pogledala je i reproduktivne organe i rekla da menstruacija samo sto nije krenula, a proslo je 3 dana od tada. Moguce li je da je pogresila?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ultrazvukom se može vidjeti izgled sluznice maternice i prema tome zaključiti da će menstruacija nastupiti. Ne može se predvidjeti točno u dan kada će to biti.