pitanje za ginekologa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sanidica, vjerojatno se radi o slabijoj funkciji žutog tijela zbog čega dolazi do disfunkcionalnog krvarenja prije i nakon menstruacije. Nema razloga za brigu. Takvo stanje se liječi primjenom gestagena (primolut nor) u drugoj fazi ciklusa. Preporučam da učinite analizu hormona.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Leonidaleti, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana. Simptomi koje osjećate su najvjerojatnije od PMS a. Teško da bi ovulacija mogla toliko kasniti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Mora, to je dovoljna terapije. Preporučam da učinite tipizaciju na HPV, te kontrolni papa test za 3 do 4 mjeseca.

sanidica

Postovani doktore, hvala Vam na odgovoru. Da li ce mi ta oslabljena funkcija zutog tijela biti smetnja da zatrudnim ?

Ivo Balenović, dr. med.

Neće predstavljati smetnju.

Pepe19

Poštovani,
Prije dva tjedna dobila sam od ginekologa terapiju. Dogovorili smo se da počnem uzimati terapiju nakon menstruacije sto bi bilo ovih dana.10 dana Medazol tablete i diflucan 4 kom, svaki tjedan po jedna. Nakon toga Dalacin vaginalna krema i Polygynax kapsule za rodnicu. Ako sam dobro upamtila Dalacin i Polyginax trebala bih stavljati uzastopce, svaku večer po jednu. Sad me malo zbunjuje to sto Dalcin imam za 6 večeri a Polyginax sam dobila u ljekarni 2 kutije po 12 kapsula. Da li bih trebala pričekati da prvo popijem sve 4 Diflucan tablete pa onda početi koristiti vaginalete ili vaginalete mogu početi uzimati istovremeno kad počnem piti i Medazol?! Puno je toga pa sam se malo pogubila s neugodno mi zvati ginekologa, sestra bas nije najljubaznija.
Inače sve sam ovo dobila jer imam infekciju koja se ponavlja. Suprug također Medazol i Dalacin.

leona.mat

Poštovanje,
Imam 22 godine, i menustracija mi jos uvijek nije redovna. Zadnji put sam imala 23.12. Zanima me šta može uticati na ciklus?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Peppe, nakon terapije Medazolom i Diflucanom počnite s vaginalnom terapijom naizmjence. Kad potrošite Dalacin nastavite s Polygyynax do kraja.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana leona.mat, savjetujem da učinite hormonsku analizu. Hormonska neravnoteža je najčešći uzrok neredovitih ciklusa.

Cvijet123456

Postovani,mogu li tablete euthyrox utjecati na test za trudnocu?

mirela001

Poštovani,
Danas mi je 7 dan ciklusa i radimo na trudnoći. Kako imam jaki kašalj moja dr mi je dala antibiotik i malo se smirilo ali ne skroz pa me sad šalje na rtg pluća. Interesira me koliko zračenje ostaje u tijelu i ako ovaj ciklus ostanem treuna dali naknadno može štetiti plodu?
Puno hvala

Lemci

Pozdrav. Nedavno sam dobila Doksiciklin antibiotike za akne na licu, medutim, za tjedan dana imam pregled u ginekologa. Recite mi dali mogu raditi papa test s obzirom da pijem ove tablete? Hoce li utjecati na nalaze?
Hvala

Annaw992

Postovanje, ovako menstruaciju sam zadnji put dobila 26.1.2018.g i trajala je 5 dana...spolni odnos bez zastite imali smo 8,9,10,11,12,13.2.2018...ja mislim da su tad bili plodni dani..inace su mi ciklusi od 27 do 31 dan....ovisi kako kad....radimo na djetetu bec 1g i 3 mj... sad me zanima dali postoji mogucnost za trudnocom? Od 13.2.2018. Osjecam neko zatezanje blizu maternice tocnije u donjem djelu trbuha...imam vodenkasti isjedak...inace ne pratim ovulaciju sa isdjedcima ali ono... taj iscjedak zna bit i bijeli kao kremas...ne smrdi vec nakon sto se osusi na gacicama postaje zuckast....a ponekad koda su mi cijele gacice mokre...jedan dan me bolila glava jako...umorna sam nekako...i koda se nesto cudno dogada samnom...jedem nenormalno a isto tako jako cigarete pusim u zadnje vrijeme...zasad mi nesmetaju mirisi osim muskog jakog pafrema....dali postoji mogucnost za trudnocom po vasem misljenju??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Cvijet, euthyrox ne može utjecati na test za trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mirela, zračenje ne ostaje u tijelu i ne može naknadno djelovati na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lemci, antibiotik neće utjecati na rezultat papa testa. Slobodno ga napravite,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Annaw, prema onome što ste naveli postoji mogućnost da je došlo do oplodnje.

Annaw992

Kolika je mogucnost da je bila oplodnja?? I posto mi jos menstruacija nije dosla...jer treba tek 26.2. Kada da napravim test??? Danas me isto malo grcilo ali blaga bol na koju minutu inace imam bolne mestruacije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne mogu reći kolika je mogućnost u postotku, ai prema onome što ste naveli postoji mogućnost. Test je najbolje učiniti u vrijeme očekivane (izostale) menstruacije.

Mooore

Postovanje,
U 12.mj napravio mi se gnojni apces u lijevoj labiji i jako nateklo uz bolove sve dok nije puklo. Pila sam radi toga klavicon. Nakon sto.se."smirila" upala i natecenost ponovno kroz tu rupicu cijedi se gnoj. Nekad svaki dan a nekad par dana ne pa opet izadjem na izgled nevidi se natecenost ali jaku bol imam iznad klitorisa. Bila sam kod svoje ginekologice koja je rekla da je najverovatnije urasla dlaka te me poslala na polikliniku da me.pregleda se i naruci.za eventalmo rezanje ali kad sam.dosla tamo gonekolog koji me pregledo jije previse obazirao se niti dirnuo da vidi nego mi samo rekao da.je.to najosjetljiviji dio i da je normalno da boli i da nema.potrebe nista rezati. A mene i dalje boli i na blagi dodir, kao da me zulja cak i gacice me smetaju. Sto da radim?? Hvala

Nazad
1 ... 25 26 27 28 29 30 ... 62
Naprijed