pitanje za ginekologa

Lena1216

Postovani, imala sam nezasticeni odnos 5-og dana menstruacije, sa tim sto je krvarenje tad vec prestalo. Trajala mi je od 8.02 do 12. 02. Doslo je do ejakulacije. Inace imam redovne cikluse na svakih 27, 28 dana. Da li je trudnoca moguca? Od tog dana imam jake bolove u grudima, mada mi se to desilo i proslog meseca i trajalo je tokom celog ciklusa. Mozda treba da napomenem da imam upalu mokracnih kanala i da pijem antibiotik ciprocinal vec deset dana. Inace sam antibiotik pocela da pijem odmah posto mi se zavrsila menstruacija, kad su i poceli ovi bolovi koji me plase a treba da dobijem tek za 12, 13 dana. Unapred hvala na odgovoru.

Lena1216

Tacnije, to je vise osecaj zarenja nego bol. Inace od antibiotika imam nus pojave kao sto su trnjenje po celom telu i bolove u zglobovima i osecaj upale.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, tako da je mogućnost trudnoće samo teorija.Simptomi koje navodite su od upale mokraćnih puteva. Obzirom na nuspojave koje imate od antibiotika savjetujem da se javite liječniku radi eventualne promjene terapije.

Lena1216

Hvala Vam puno.

Feniks92

Postovana

Poatovani u 25 tjedni sam trudnice,od 16t uloziva za vrh prsta, 19.2, i dalje uloziva za vrh prsta cervix 42mm, urinokultura BHSB dobila Klavocin i Utrogestan vaginalete.
Molim Vas da mi odgovorite da li je normalno osjecati pritisak ili nelagodu kao da cu dobiti mjesecnicu
I da li je normalno osjecati neku vrstu nelagode i ziganje u podrucju klitorisa posto mi je pronadena bakterija pa Klavocin to sve pokrece,kao kad imate upalu mjehura, tjera na wc al neide. Ako moze molim da mi pojasnite moja ginekologica je stura u objasnjenju kao sve normalno kada sam se zalila na bolove a na zadnje zaradila BHSB a urin stalno ukazivao na bakterije, u bolnici radeni brisevi.
Bebu osjecam normalno

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u ovoj fazi trudnoće normalno je da osjećate pritisak. Plod raste, maternica se uvećava, pritišće na okolne organe,a ligamenti se zatežu. Bebine pokrete unutar maternice možete osjećati kao udarce, a počinju i kontrakcije uterusa. Sve je to normalno i nema nikakvog razloga za brigu.

Feniks92

Dali to vrijedi i za kao menstrualne bolove? Hvala na svemu

Ivo Balenović, dr. med.

To je takav osjećaj. Nema razloga za brigu.

Antonija185

Postovani doktore,

Vec otprilike 5 dana osjecam nelagodu u lijevoj dojci tocnije na predjelu bradavice.danas je to vec preraslo u laganu bol uz ruazn osjecaj iritiranja pri dodiru. Inace otkad znam za sebe ta lijeva bradavica mi ne izgleda lijepo nego kao da uz tu bradavicu imam jos nekakvu izraslinu malo manje velicine u istoj boji, dislovno kao izoblicena bradavica samo manja.medjutim nikad mi nije stvarala problem do sada. Napominjem da sam dugo pila kontracepcijske pilule i zadnjih par mjeseci pijem duphastom po preporuci ginekologice (izostanak ovulacije i mikrocisticni jajnici). Imam 27 god. Planiram ako mi bol ne prodje do ponedjeljka odmah se naruciti za pregled, ali ako mi mozete do tada reci sto bi to moglo biti? Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, teško je bez pregleda reći o čemu se točno radi, ali prema simptomima koje ste opisali moguće da je došlo do upale jedne od žlijezda koje čine dojku ili se radi o fibroadenomu - dobroćudnom tumoru koji se najčešće javlja u adolescentica i žena mlađih od 30 godina.

sanidica

Postovani, imala sam problem sa braon sekretom pre menstruacije pa sam 4 meseca pila primolut nor. U decembru sam prestala da ih pijem, 22.01.sam dobila menstruaciju pa onda sam dobila 09.02. Isla sam kod ginekologa pregledala me je, uradila sam i uzv i rekla je da je sve u redu da verovatno organizam treba da se navikne sada i da se ne brinem , da se javim ako se to za 6 meseci ne regulise. Medjitim od juce 24.02.opet imam tamno crven sekret kao pred menstruaciju i mislim da ce za koji dan krenuti pravo krvarenje. Sta da radim ?

elena1990

Poštovani doktore,
posljednji rizični kontakt (odnosa nije bilo) bio je krajem decembra, sredinom januara sam dobila menstruaciju, trajanjem i intenzitetom je bila uobičajena. Narednu sam dobila na vrijeme, sredinom februara, bilo je nešto slabijeg intenziteta, ali i dalje praćena bolovoma, djelićima endometrijuma, pmsom itd. (Između njih sam uradila krvni test na trudnoću, negativan, nikakvih kontakata više nije bilo). Međutim, sad sam opet dobila krvarenje, 14. dan ciklusa, i to mi se nikad nije desilo. Što može biti? Bila sam jako bolesna prethodnih dana. Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sanidica, prema navedenim datumima vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju. Ono je oskudno i traje 2 do 3 dana. Nema razloga za brigu. Ako bi krvarenje bilo obilno javite se liječniku.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana elena, krvarenje koje se javi 14. dan ciklusa je najvjerojatnije ovulacijsko. Ono je oskudno i traje 2 do 3 dana. Nema razloga za brigu. Ukoliko bi se krvarenje pojačalo javite se liječniku.

sanidica

Postovani, danas je vec obilnije kao prava menstruacija ja sam u stranoj zemlji i tek krajem marta se vracam kuci. Da li to moze da saceka ili je moj problem ozbiljan ? Bolova nemam samo krvarim

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, onda se vjerojatno radi o pravoj menstruaciji koja je nastupila ranije. Nema razloga za brigu. Ako bi krvarenje bilo obilno i u ugrušcima javite se na hitnu službu.

elena1990

Poštovani doktore, javljam vam se opet zbog krvarenja, odnosno sukrvavog iscjedka koji mi se javio 14. dan ciklusa, a danas je 19. i on još uvijek traje. 16. dana ciklusa sam bila na ultrazvuku, doktor mi je rekao da je krvarenje ovulacijsko, tj. da se ovulacija već desila, a ostalo je sve uredno, osim što su oba jajnika policistična (premda ja nemam problema sa ciklusima, tj. uglavnom dolaze na vrijeme). Brine me ovo krvarenje, zapravo je ono iscjedak u kojem se povremeno nađe krvi, a nekad je smeđkasti iscjedak, nekad rozikasti, i tako već 6 dana. Ne znam kamo se dalje obratiti, kakve pretrage napraviti, odnose nisam nikad imala. Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za sada ne treba na nikakve pretrage. Vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju. Ako bi se to ponavljalo možete učiniti analizu hormona. Nema razloga za zabrinutoat.

anetasi

Postovani,

zadnja menstruacija je bila 29.01. Jutros (03.03.) je test na trudnocu pokazao +, nakon cega sam otisla vaditi betu. Nalaz pokazuje vrijednost od 1877 U/L. Buduci da mi je ginekolog u drugom gradu, a i nisam racunala da ce se trudnoca ostvariti, pred jedno 3 tj sam se narucila na redoviti ginekoloski pregled za 23.03. Molim Vas za misljenje da li je predugo cekati do tad da se trudnoca potvrdi UZV-om, te da li je potrebno i za koliko dana ponoviti betu?

Unaprijed hvala na odgovoru,
Lijepi pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, betu nije potrebno ponavljati, niti je predugo čekati do 23.3. za pregled. Samo u slučaju krvarenja ili bolova se javite u hitnu službu.

Nazad
1 ... 26 27 28 29 30 31 ... 62
Naprijed