Plod se još ne vidi

MaryHorowitz

Pozdrav,

zadnji menzis sam imala 11.2., ali kako sam LH trakicama pratila ovulaciju znam da je bila tek 3.3. ili 4.3.
Danas 4.4. sam bila na ultrazvuku i ginekolog je rekao da ne vidi plod nego samo gest. vrečicu. Pitala sam ga da li je to normalno i on
mi je rekao da je to ok i da dođem ponovno u ponedjeljak.
Ako sam dobro izračunala, danas mi je 6+4 a tada bi se već trebao viditi plod?
Sad sam naravno zabrinuta pa vas molim za vaše mišljenje.
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Često se vidi u kliničkoj praksi da izostanak menstruacije ne odgovara veličini ploda ili se plod ne vidi.
Ciklus vam nije redovit tako da je upitno o kolikoj se zaista trudnoći radi. Pošto se ništa ne događa, nemate bolove, ne krvarite potrebno je za tjedan dana ponovno prekontrolirati trudnoću uz pomoć ultrazvuka. Tada ako je sve u redu vidjet će se plod i embriokardija.

Amerika123

Pozdrav zadnju menstruaciju sam imala 4.3 ..medjutim 12.4 sam dobila blago krvarenje sa sukrvicom koje je trajalo 3 dana .. radila sam test na granici pozitivnog i negativnog slabo vidljiva linija .. isla sam prije dva dana na pregled i ultrazvuk ..na ultrazvuku mi doktor nije nista vidio a dao mi je trudnicku knjizicu i folacin na osnovu pregleda i napisao VI+3 .. da li je moguće da moze ustanovit ranu trudnocu samo pregledom i da li je normalno da se ne vidi gest.u tom tjednu

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u tom tjednu trudnoća bi se trebala ultrazvučno jasno vidjeti. Postoji mogućnost da je trudnoća nešto manja, pa se plod još ne vidi.

Amerika123

A da li se moze ustanovit rana trudnoca samo ginekološkim pregledom iako se na uzv se ne vidi fest. Doktor mi je navodno otvorio trudnicku knjizicu prema pregledu

Ivo Balenović, dr. med.

Samo pregledom bez ultrazvuka ne može se utvrditi rana trudnoća.