zainger maister

miha

poštovani,
nedavno sam rodila carskim rezom (planiranim) i pregledavajući svoje otpusno pismo naišla sam na formulaciju ''glavica kompletno balotira, a Zainger maister pozitivan''.

s obzirom na to da sam 'prevrnula' cijeli internet i nisam uspjela naći objašnjenje (ovo s glavicom pretpostavljam da se odnosi na to da se nije spustila u zdjelicu ili...?), možete li mi molim vas objasniti o čemu je riječ? što je zainger maister?

unaprijed zahvaljujem

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
sve ste dobro i sami zaključili. Ovim kvatom se ispituje odnos glave i zdjelice, ukoliko je znak pozitivan postoji disproporcija što je indikacija za carski rez.