Podvezivanje jajovoda

Uskoro Mama

Postovani,

Imam 25 godina i uskoro bih trebala roditi 4. dijete.

Prvi i treci porod je zavrsen carskim rezom, prvi puta jer se dijete nije spustalo,a drugi puta jer je beba bila velika.
Drugi porod je uz konzultaciju prvo pokusan vaginalno,ali nakon 4 sata trudova zavrsen uz vacum jer su se pojavili bolovi izmedju trudova u podrucju oziljka od carskog.

Za ovaj porod jos nije odluceno da li ce biti zavrsen carskim rezom ( sada sam u 39tj),ali zanima me da ako ipak bude tako, da li imam mogucnost izbora,tj. da li mi moze za vrijeme operacije biti podvezani jajovodi s obzirom da imam 25 godina.

definitivno vise ne zelim radjati jer mi je svaka trudnoca sve teza i teza, tj. fizicki tesko podnosim.

Inace tokom cijele trudnoce (tako je bilo u svakoj) imam poviseni tlak u prosjeku 140/90,a i secer je u povisenim vrjednostima.
Sada je bio 7,1 bez pijenja glukoze.

Dakle zanima me da li mogu traziti podvezivanje jajnika i da li mi moze biti ucinjena bez nekih posebnih komisija s obzirim na anamnezu.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
veliki su izgledi da ova trudnoća bude završena prema Vašoj želji.
Javite da li je tako i bilo.