Polip na maternici

anap890

Poštovani,
planiram obaviti odstranjivanje polipa na maternici histeroskopijom u privatnoj klinici. Muči me pitanje zašto se u javnim bolnicama taj zahvat obavlja pod općom anestezijom, a u privatnim ustanovama bez ikakve anestezije. Molim da mi pojasnite zašto je potrebna opća anestezija, odnosno je li zahvat bolan ili je razlog nešto drugo. Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije nužna opća anestezija. Može se napraviti u lokalnoj, kao što se radi u privatnim klinikama. I jedan i drugi način je dobar a oporavak vrlo brz.