Polip na maternici

anabanana25

Postovani, imam 32 godine, nisam nikad radala a vec po treci put imam polip na maternici i to na istom mjestu. Prvi puta mi je sam nestao, drugi put je skinut histerioskopijom i to je bilo prije godinu dana. Primjetila sam da mi se vratio nakon 4 mjeseca. Da li je moguce da on nije dobro uklonjen operacijom pa je opet narastao? Sad mi je zakazana druga operacija jer bi ga htjela maknuti i zatrudnjeti. Da li mislite da je druga operacija pametna ideja i da li ce se on meni stalno vracati na tom istom mjestu? Velicina je 13x8 mm. Da li da mozda jos pricekam da vidim hoce li sam nestati?
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Operacija je dobra ideja. Prvi put je dobro uklonjen to nije sporno. Nažalost ponekad se polipi vrate jer izrastu opet iz baze.
Ne brinite ništa se neće dogoditi jer se zahvat može obavljati više puta bez straha za neke komplikacije.