Položaj zatkom i pupčana vrpca

mamilyn_monroe

Poštovani,

Ponajprije Vam se zahvaljujem na brzim,stručnim i jasnim odgovorima.
Trenutno sam u 27.tjednu trudnoće i 3d ultrazvukom se na zadnjem pregledu vidjelo da beba vrlo dobro napreduje, ali je u položaju zatkom i da joj je pupčana vrpca malo omotana oko vrata.
Moj ginekolog to ne smatra opasnim,a mene zanima da li savjetujete, da zbog predostrožnosti tražim češće preglede,pogotovo u posljednjim tjednima trudnoće , da li se beba još stigne okrenuti usprkos septumu kojeg je 'izgurala' te da li ja svojim položajima mogu ikako olakšati okretanje ( trenutno još radim tako da sam većinom u sjedećem položaju).

Hvala vam unaprijed i lijepi pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

U tim tjednima fetus je vrlo često u stavu zatkom. Ne trebate se ništa ćešće pregledavati nego što vaš ginekolog smatra.
Slažem se s mišljenjem vašeg ginekologa.
Ne brinite se, jer se trudnoća odvija normalno i beba dobro napreduje.

gaagaa10

pozdrav,,u 34 sedmici sam i beba je na zadak vec otprilike 4 sedmice,,pupcana vrpca je omotana jednom oko vrata i kratka,,a doktor kaze da je i posteljica prilicno zrela,,pregled je tek za 2 sedmice,,al je mene strah i htjela bih vase misljenje,,beba se vrti i zdrava je i oko 2100 gr,,,hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vidim nikakav problem u tome. Ako su sagledani svi parametri a vjerovatno jesu ne trebate brinut.
Ako ste prvorotka plod će ostati na zadak.

gaagaa10

hvala vam na odgovoru,lakse mi je kad znam da postoji mogucnost okretanja,,i da ce se vjerovatno otpetljati,,,,,srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.