pomoc

zabrinutavrlo

dobra vecer danas sam imala odnos s deckom,nije siguran jeli svrsio u mene a za tjedan trebam dobiti mengu pa me zanima ako ju dobijem da li je moguce da ostanem trudna i kako to ide kod laznis trudnoca molim odgovor sto prije !hitno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako su vam ciklusi ujednačeni vjerovatno neće doći do trudnoće.
Ne razumijem pojam lažnih trudnoća! Educirajte se, čitajte naše postove. Vidim potpuno ste neinformirani.

curka1995

Poštovani, zanima me dali mogu biti trudna ako mi se pojavi malo slabija mjesečnica sa jakim menstrualnim bolovima? i nikad mi se pred menstruaciju nije pojavljivao smeđi iscjedak, a sad se pojavio prvo on pa tek onda mjesečnica. (s tim da uzmemo u obzir da imam 1 malu cistu na oba jajnika) ? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći. Menstruacija tako izgleda zbog ciste na jajniku.

curka1995

Poštovani može još jedno pitanje, već 3 mjeseca me pati trbuh, tj. nelagoda u trbuhu. prvo sam imala upalu mjehura i neke gljivice koje su prošle i ginekologinja je rekla da je sve uredu, kasnije poslje toga mi je ustanovila te ciste, ali meni ta nelagoda, (odnosno nekakav osjećaj u trbuhu kao neki kamen, ne da me pritišće već napuhuje, s tim da je s probavom sve uredu, i nakon što odem na wc i ispraznim se, opet mi ta napuhnutost), prestaje tek kad imam mjesečnicu, odnosno tih dana dok mi ona traje bude sve uredu, al onda se opet vrati. što bi to moglo biti? jako sam zabrinuta, ginekologinja je rekla da je moguće da je to zbog cista?!?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Slažem se sa njenim mišljenjem. Svakako savjetujem uzv pregled nakon menstruacije.

zabrinutavrlo

pod pojmom lazna trudnoca su mi kazalli da to znaci da imas menstruaciju iako si trudna bar prva dva mjeseca da je to normalno..ciklusi mi uobicajeno idu svaki put oko 5 do 7 dana ranije nego prethodna..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ne kaže se lažna trudnoća, nego lažna menstruacija.

Svetlana992

Postovani , vec duze vrijeme me cesto przi mokraca i sta mi preporucujete ? Strah me ici doktoru jer moja majka ne zna da pijem kontracepcijske pilule jer sam tajno kod ginekologa bila pa se bojim da doktor preko nalaza to otkrije i kaze majki da ih pijem , da li je to moguce na nalazima krvi i mokrace da se vidi da pijem pilule ? I da li mogu to izlijeciti cajevima i tako biljem bez odlaska doktoru ? Hvala unaprijed .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, preko krvi i urina se ne vidi uzimate li pilule.
Svakako otiđite obiteljskom liječniku da vam da antibiotik za uapalu mjehura.
Probajte uzimati urološki čaj, urosal lady itd.