Pomoć

Tamara95

Poštovanje!
Pisala sam Vam prije 20 dana.
Uglavnom imala sam zaštićene odnose sa dečkom , zaštitu smo provjeravali, nakon svakog odnosa, bilo je sve okej. Posle odnosa mi se počeo javljati smedji sekret. Odmah sam otišla ginekologu, kolposkopija odlična, na ultrazvuku se vide policistični jajnici. Papa test, rezultati dobri.
Meni kasni 7 dana, nikad mi nisu redovne menstruacije bile. Na 6 dan kašnjenja, popodnevnim urinom sam uradila test, bio je negativan. Da li je moguće da je došlo do trudnoće, ili ciklus klasi, zbog policističnih jajnika ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod policističnih jajnika uobičajena je pojava neredovitih ciklusa, tj. kašnjenja menstruacije. Budući da imate odnose, savjetujem da uradite test na trudnoću.

Tamara95

Doktore, danas na 8 mi dan kašnjenja, sa jutarnjim urinom uradila sam test i negativan je. Da li da isključim trudnoću, ili sa ponovim test za nekoliko dana?

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoću možete isključiti.