poremecaj menstrualnog ciklusa ili moguca trudnoca

J1111

Postovani,
Poslednja menstruacija mi je bila 21. 5., imala sam nezasticen odnos sa stalnim partnerom, nismo koristili zastitu ali smo se pazili . Uradila sam dva testa za trudnocu ( jedan 01.7 a drugi 16.7) oba testa su bila negativna. Menstruacije su mi neredovne, mada u zadnjih pola godine dobijala sam na svakih 30-40 dana. Nemam nikakvih simptoma trudnoce, ali se dosta nerviram i pod velikim sam pritiskom zbog cega menstruacija jos ne dolazi. Prije pola godine sam uradila polne hormone i povecan mi je kortizol za 150. Posjetila sam ginekologa ali ona nije htjela ni da me sve u potpunosti saslusa samo mi je ispisala uput, u higijenski za vadjenje brisa i jos nekih stvari koje je samo ispisala i nista mi nije rekla. Molim Vas ukoliko ste u prilici da mi kazete vase misljenje da li je u pitanju trudnoca i ukoliko nije, sta mi predlazete da uradim? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Sugeriram da napravite ponovno spolne hormone.

J1111

Postovani,
Hvala Vam puno na odgovoru. Izostavila sam da sam par dana imala vrlo malo braon iscjedak i mali bol u lijevom jajniku.
Hvala jos jednom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

mirela001

poštovani doktore,

već sam vam pisala da sam imala na duphastonima iscjedak prije cikula, kada sam dobila menstruaciju (23.7.) trajala je praktički 1 dan, nakon toga 2 dana smeđi iscjedak i iza njega je odmah počeo iscjedak koji je po opisu cervikalna sluz (znači ona se pojavila već neki 6 dan ciklusa). za vrijeme tog iscjedka imali smo nezaštićene odnose sa namjerom trudnoće. na vaš savjet danas sam otišla napraviti uzv da se vidi u kojoj fazi mi je ciklus. gin. me pregledala i nema nikakvih cisti, mioma ili nečeg sličong, sve je u njaboljem redu, ali je našla zadebljanje endometrija 10 mm, za što ona veli da je prerano za sljedeću menstruaciju, vidjela je da je ovulacija bila jer je ostalo neke tekućine i na lijevom jajniku je vidjela još neka jajašca. kada je gledala to zadebljanje (pokazivala je i meni), kao neka rupica posumljala je da je došlo do trudnoće, pa mi je dala uputnicu za bhcg i rekla da napravim tek u petak, možda se još ne vidi sada u krvi. dali je moguće vremenski da je došlo do oplodnje i da sam stvarno trudna? kada se najranjije može vidjeti endometrij i gestacijska vrećica u trudnoći?

puno vam hvala još jednom, stvarno ste od velike pomoći

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći prema opisanom. Test na trudnoću odnosno bet hcg iz krvi napravite najranije u vrijeme očekivane menstruacije.

mirela001

puno hvala
i ja sam mislila da ne može biti trudnoća, jer je od zadnjeg ciklusa 5i pol tjedana, a ovo je svega par dana, ali me zbunjuje šta je ona mogla vidjeti na uzv da je pomislila da je trudnoća i poslala me vaditi bet hceg?

hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

mirela001

Poštovani,

evo mene ipak kopkalo šta je moja dr. mogla vidjeti i išla danas izvaditi bhcg. našen je u krvi i visine je 14, tamo su mi rekli da to već je znak trudnoće i da je to dosta dobro za 2 tjedna i četiri dana.
dali je taj nalaz za to dobar, molim vaše mišljenje?

hvala
lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nizak je. Ako se neće udvostručiti za dva dana neće biti dobro.

Queen B

Poštovani,

inače imam redovne cikluse, svakih 28 dana, međutim imala sam pretposljednju mentruaciju 18.6.2015., zatim sam se par dana prije očekivane sljedeće mesntruacije razboljela (bolovi u želucu, mučnine i povraćanje), te mi je i menstruacija stigla 13.7., dakle ranije. Imala sam zaštićene odnose s partnerom 17og i 18og.7., iako mi menstruacija još nije bila završila. Poslije odnosa, još se je produžila, i sve skupa trajala kao da mi je stigla reodvno, a ne ranije (Nekih 10ak dana, umjesto uobičajenih 7). Također sam imala zaštićeni odnos s partnerom 2.8. Prema aplikaciji koju koristim, menstruaciju sam trebala dobiti još 9og, prije dva dana, međutim nije stigla. Nemam specifične simptome (bol u grudima, jajnicima), bubuljica koja mi uvijek iskoči par dana ranije se je pojavila, ali izrazito manja nego uobičajeno, i imam mučnine što mi je jedan od regularnih simpoma PMS-a. Uz to sam i pod blagom dozom stresa. Da li je, po Vama, moguće da je u pitanju trudnoća ili da se javim ginekologu radi poremećaja menstrualnog ciklusa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ni jedno ni drugo. Ciklus je sklon manjim ili većim varijacijama. Ne pravile od muhe slona.