poremećeni ciklus i učestala krvarenja

ana

1.6. dobila sam 1. menstruaciju nakon poroda; 25 mj. od poroda /do tada sam dojila dijete/, rodila carskim rezom.
menstruacija je trajala 5 dana, a onda se ponovno pojavilo slabo krvarenje 16.6.- mislila sam da je to ovulacijsko krvarenje, ali je trajalo 5 dana i bilo sve jače, pa sam otišla kod svog gin. na UZV. na UZV-u je gin. vidjela da se radi o luteinskoj cisti koja je puknula.
rekla je i da bi mi se ovakav poremećaj mogao i ponavljati i preporučila uzimanje Diane 35 3-5 mj. da mi se regulira ciklus.
1.7. /kad sam trebala dobiti menstruaciju/ mi se ponovno javilo krvarenje koje traje 4. dan, vrlo slabo, više kao sukrvica.
ja osobno baš nisam sklona uzimanju hormona, i radije bih pričekala slijedeći cikus da vidim da li će se situacija smiriti.
koje je vaše mišljenje?
koliko često bih trebala kontrolirati UZV-om jajnike?

srdačan pozdrav i unaprijed zahvaljujem na vašem odgovoru

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Moj je dojam da zapravo tu nema nekih velikih problema. Ukoliko ne želite uzimati hormone, nemojte ih uzimati, a kontrolni UZVVS pregled napravite u prvoj fazi ciklusa za tri mjeseca.