porod u vodi

terra

Poštovani doktore!
U 30tom sam tjednu trudnoće i već duže razmišljam o porodu u kadi a sada s obzirom na dob trudnoće sam to i rekla svom liječniku koji je na to rekao da mi on to nikada ne bi preporučio jer...dok sam u toj vodi sa moga tijela prelaze bakterije, virusi a beba udahne tu vodu pa dodje do infekcije...Puno sam toga pročitala o porodu u vodi, statistika kaže da nema značajne razlike infekcija kod novorođenčadi rođenih u kadi i na "suho".Što Vi mislite o ovome, jeste li za ili protiv poroda u kadi?
Zahvaljujem na odgovoru

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
da bih Vam kvalificirano odgovorio na ovo pitanje morao bih imati neko iskustvo s vođenjem porođaja u kadi kojeg, na žalost, nemam. Moj odgovor nije u DA/NE kategoriji nego ga obično sukreira stav pacijentice koja mi s upitom za porod u kadi dolazi.