Postoji li mogucnost trudnoce?

simicka111

Dragi doktore,prije dva dana sam primjetila krv dole (znate gdje),a netrebam dobit jer sam na sredini menstruacijskog ciklusa...Nisam imala spolni odnos s deckom nego me samo prstenjacio a ja njega dirala dole samo jednom prije mjesec i nesto dana.Postoji li mogucnost da sam trudna jer se mozda sperma prenila rukom iako nevirujem,a nekoliko dana kasnije sam dobila menstruaciju uredno,i jedino se sad pojavila ta krv koja je trajala nekoliko sati.Sto moze biti? Molim vas odgovorite,jer sam zabrinuta uzasno.Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Vjerovatno o ozljedi spolovila tijekom grubljeg diranja.

simicka111

Sigurno nema mogucnosti trudnoce? Pitam jer smo jako mladi... a sta moze biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bio sam dovoljno jasan. Educirajte se.

simicka111

Napravila sam pregled mokrace i sve je uredu kako kaze doktorica,al neznam zasto mi se pojavilo to krvarenje,bojin se previse

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pa napisao sam vam.

simicka111

Znaci sigurno nema trudnoce? Mogu mirno spavati? Jer uzasno se bojim...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim.Lijep pozdrav.

abynthe

Postovani

Pijem Cerazette hormon,medjutim sredinom prosinca dijagnosticiran mi je iritabilni colitis,i prepisan mi je uz antidepresiv (Zoloft) uz aktivni ugljen.
Nisam u to vrijeme imala odnose,jer sam znala da je ponisten ucinak hormona potpuno.
Nastavila sam uzimati kroz cijeli 12,ali i prvi mjesec Zoloft uz terapiju Cerazette(mada znam da nema smisla uzimati jedno i drugo) Imala sam krvarenje koje je trajalo od 30.12-17.01-og.
.Krvarenje je bilo drugacije,nije bilo poput spottinga na koje sam vec davno bila navikla,bilo je bolno jako,mada nije bila velika kolicina krvi,ali trajalo je duze razdoblje.
Prije toga ciklus uopce nisam imala radi djelovanja hormona,
.Pretpostavila sam da je ovo menstruacija radi poremetnje hormona,a ne spotting radi Cerazette posto mu je Zoloft kojeg uzimam kontinuirano smanjio ucinak.E sada..Odnos sam imala negdje 17.01 ili 18.01,omaklo se,nije bio zasticen.Moje pitanje je koliko dugo spermiji mogu prezivjeti unutar plodnih dana(hipoteticki) nemam ciklus,da li sam nakon toga imala ovulaciju takodjer ne znam, pa ne znam kad su mi plodni dani,ali pitanje je postavljeno da znam kad bih mogla ici vaditi betu hcg iz krvi s obzirom da su mi hormoni podivljali,i bojim se jako trudnoce,.Dakle koliko dugo spermiji mogu unutar plodnih dana mogu prezivjeti i pricekati ovulaciju..Da li je dovoljno izvaditi betu iz krvi 17 dana nakon odnosa(ne ovulacije) vec odnosa,u slucaju ako je ovulacija dosla kasnije,i ako su je spermiji pricekali...Oprostite na slozenom pitanju,
Molim Vas,svaka mi je pomoc od Vas i vise nego dobrodosla.
Hvala Vam puno,i veliki pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mogu živjeti i do 5 dana a sposobni su za oplodnju do 48 sati.
Mislim da se ne radi o mogućnosti trudnoće ali možete napravite beta hcg u vremenu kojem ste naveli.

simicka111

Doktore,opet ja...Znaci dobila sam i sve je bilo uredno i trajala mi je menstruacija kao prije,al pocelo me je nesto probadat u stomaku i opet se malo bojim iako sam dobila

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moj odgovor od prije je isti. Lijep pozdrav.

abynthe

PostovanI

Nakon sto je proslo 17 dana od odnosa napravila sam beta hcg iz krvi,koja je negativna,<1,2 rezultat.
Jos jednom ste bili u pravu,kao i uvijek
Zahvaljujem Vamhappy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

bobby36

Postovani,

zadnju menstruaciju sam imala od 08.01.2014 i trajala je 6 dana. Zbog problema sa oscilacijama krvnog tlaka i vrtoglavicau tom tjednu sam svaki dan po preporuci liječnika koristila tbl za tlak koje su imale djelatne tvari losartanum (lotar 50 mg) i lacipidum (lacipil 4 mg - pola tablete). Uz to sam negdje pokupila i neki zelucani virus uz povracanje 1-2 dana.
Nakon oporavka imala sam jedan odnos uz zastitu (kondom) 18.01. i potom opet 29.01. (ponovno uz kondom). Svo to vrijeme sam uzimala i dalje tbl. lacipil, s time da sam 27.01. promijenila terapiju i od tada uzimam djelatnu tvar bisoprolol 2,5 mg. Moje pitanje glasi, da li mi se zbog tih tableta i stresova, koje sam imala zbog krvnog tlaka (koji je sada ok), poremetio ciklus tj. da li je moguca trudnoca? Naime, menstruaciju sam trebala dobit 04.02., sad kasni nesto... ali svi su simptomi pms-a tu (napete grudi, zudnja za slatkim, umor i sl.).

Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zbog problema sa tlakom neće oscilirat ciklus.
Ako vam kasni menstruacija napravite test.

simicka111

Doktore u redu je,al zbog cega onda probadanja u stomaku i bol,prije sam to imala dok sam imala menstruaciju al sad i 4 dana kasnije,jel mozete predpostavit sto je,kakav je problem? I dali se trudnoca moze iskljuciti sto posto? Molim odgovor,znam da sam dosadna,hvala puno happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi se ponavljao. Lijep pozdrav.

Postovani doktore,
Mozda Vam se ovo cini pretjeranim ali mislite li da je mozda rjec o raku matermice ili tako nesto? Ponekad sam vrlo hipohondricna ali ovo me je zaista uplasilo.

Ivyca

Poštovani doktore! Sinoć sam već postavila pitanje, ali vidim da ga uopće nema pa ću ponoviti. Jučer oko 21h sam imala s dečkom nezaštićen odnos s time da je on dva puta svršio od kojih jednom u mene. Zadnji dan menstruacije mi je bio 31.01. i po računanju znači da mi je jučer bio 2.plodni dan ako sam u pravu? Kolika šansa je da ostanem trudna? Prvi put da mi se tako desilo pa sam u maloj panici? Hvala unaprjed! happy