predmensrualni bolovi

melvedina

Zdravo !!
Molim vas za konsultaciju,,naime muce me uzasni bolovi i nadutos kad trebam da dobijem mjesecnicu.Bez bolova i nadutosti sam oslobodjena u toku ciklusa i par dana poslije.Bolovi nastaju 2 sedmice prije samog ciklusa,sire se uz kicmeni stub,noge,a nadutost je nevjerovatna.I pojavljuje mi se svrab na samom izlazu polnog org.Taj svrab je nesnosljiv,od silnog svraba naprvim ranice,pogotovo u snu.Sekret je normalan.
Stomak mi puca od nadutosti i to mi stvara jake poteskoce,inace kao koncantrepciju koristim samo pessar,jer mi ne odgovara ni spirala ni pilule.
Ovo stanje me dovodi do ludila,i da napomenem,rodkinja sam i imam iza sebe 4 poroda.
Nadam se vasem odgovoru.
Srdacan Pozdrav za vas.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetovao bih da probate s gestagenom terapijom u drugom dijelu ciklusa.