Preuranjena menstruacija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom kad je na vrijeme i bilna vjerovatno se radi o ovulacijskom ciklusu.
Ciklus na 40 dana nije ovulacijiski i bezbolan je.
Sugeriram da napravite spolne hormone.

kat_s

Poštovani doktore, inače imam redovite menstruacije (ciklus 29-34 dana), zadnju sam imala od 12.7.-16.7., ali dobila sam ju danas 1.8. Što znači da je ciklus trajao 20 dana, nisam prije imala tako kratki ciklus, zanima je li to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije. Prekratni je razmak među menstruacijama.
Pratite da vidite kroz iduće cikluse.

paranoican19

Pozdrav.. djevojka mi je dobila menstruaciju 4 dana ranije nego prosli mjesec .. proslu je dobila 20.08. inace su joj ciklusi redovni... a prije par mjeseci joj je isto uranila dva puta za redom .. jel moguce da je pojacana fizicka aktivnost prouzrokovala ranije mentruaciju jer je pocela ici u teretanu nedavno

hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. Ciklus oscilira i ne vidim problem u tome.

paranoican19

hvala vam na odgovoru

jos ovo samo, je li normalno da su grudi osjetljive na dodir tokom menstruacije

hvala jos jednom i izvinjavam se na dodatnom pitanju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normano je.

bubamara123

Postovani.....u braku sam 7 godina....nemam djece....menstruacija mi je redovna...ali danas se pojavila prije vremena...konkretno prije 10 dana...postoji li mogucnost da je to neki znak za trudnocu.....ili nesto drugo sto me zabrinjava.....unaprijed hvala....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Radi se o neurednom krvarenju kojeg su uzroci razni.

marie1705

Pozdrav, imam 21 godinu i do sada sam imala uredne cikluse. Redovno imam odnose sa momkom, ali uvijek koristimo zastitu, kondome, i do sad nam ni jedan nije pukao. Ovu menstruaciju sam dobila sedam dana ranije, i traje vec dvije sedmice. U pocetku je bilo sve normalno, samo je bila malo slabija i vec negdje peti-sesti dan je prestajala. Sedmi dan smo momak i ja spavali, i menstruacija se produzila. Skroz slabo ide, skoro da i ne bude nista na ulosku, nego samo kada idem na wc vidim na papiru. Da bi juce opet malo jace krenula. Sedmicu prije nego sto sam dobila sam bila dosta prehladjena, imala sam i upalu mokracnih kanala, i tada kad sam dobila sam dosta vremena provela vani na hladnoci, pa me zanima da li je to moglo da bude od prehlade, ili bi ovo mogao da bude i neki znak trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći.
No svakako se radi o disfunkcijskom krvarenju te sugeriram uzv pregled.
Možda se radi o pcos, anovulaciji, cisti i slično.

Plavka422352363743737

Imam 23 godine,dobijam menstruaciju svakog meseca po 2,3,4 dana ranije.Ovog meseca sam dobila 10 dana ranije i to mi se prvi put desilo,zaista ne znam zbog cega.Tri dana mi bude okej u ciklusu,ne obilno,ali od treceg dana se javlja tamno braon boja,nadam se brzom odgovoru,volela bih znati sta se desava?Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda se radi i cisti, pcosu upali. Odavde ne mogu znati. Savjetujem uzv.

melika_20

Zdravo,

Jako sam uplasena, 21.12 imala sam zadnju menstruaciju, 3.1 imala sam odnos sa deckom bez kondoma ali sa prekinutim snosajem, zatim 6.1 takodjer ali sa kondomom, kada aam dosla kuci kada sam se obrisala vidjela sam na toalet papiru skroz rijetku crvenu tekucinu, poslije toga sam dobila smedji iscedak koji je trajao 4 dana, 10.1 imala sam ponove odnos ali sa prekinutim snosajem, takodjer kada sam bila u wc vidjela sam rijetku crvenu tekucinu, koja je danas presla u bolove u donjem stomaku slicne kao menstrualni bolovi, a takodjer krvarim i slicno je menstruaciji, bojim se i sumnjam na trudnocu, imam 20 godina menstruacija mi nikad nije redovna, rijetko kada, uvijek kasni, rijetko kada da porani... danas sam mislila kupiti test, dali ima potrbe za tim?

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Test napravite tek tada ako će vam kasniti menstruacija. Sukrvica je od odnosa.

melika_20

Hvalaa na odgovoru, ja sam napravila dva testa (negativno) ali ocito uzalud :/ a dali se moze raditi o uranjenoj menstruaciji? Jer ja i dalje krvarim :/
HVALA!

Lazar92

Poštovani

Dakle ovako, djevojka mi je dobila menstruaciju 10 dana prije nego sto je trebala. Nisu bila obilna krvarenja kao inače, već 4 dana je imala veoma blago krvarenje. Menstruaciju poslije toga nije dobila, a nije sigurna da li je u pitanju menstruacija ili mozda pak trudnoća. Prilikom spolnih odnosa, gotovo u 90% slučajeva koristimo zaštitu. Zabrinuti smo te nas zanima Vaše stručno misljenje da li je riječ o nekoj preuranjenoj menstruaciji ili trudnoći. Htio bih napomenuti da je poslije kratkog krvarenja bila prehlađena par dana.

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Meloka moguće je.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lazar prema opisanom se ne radi o pravoj menstruaciji.
Šansa trudnoće svakako postoji.

Kaliopijka

Poštovani.
Imam 21 god uskoro 22. Posljednjih 6mj menstruaciju dobivam svakih 15-17 dana. Menstruacija je obilna i bezbolna te traje uredovno 7-9 dana. U braku sam tek 3mj ali već duže vrijeme pokušavamo zatrudnjeti, ali bezuspješno. Moj ginekolog kaže svaki put da je to od debljine, ali poznajem puno deblje osobe od sebe koje već imaju djecu. Može mala pomoč. O čemu bi se moglo raditi? Da li postoji mogućnost da stres na poslu utječe na sve to? Hvala unaprijed..

Nazad
Naprijed