Preuranjena menstruacija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o anovulacijskom krvarenju. Sugeriram napraviti spolne hormone i hormone štitnjače.
Dakle kod vas je vjerovatno problem izostanak ovulacije a kad iste nema, nema ni trudnoće a ciklus izgleda poput vašeg kratak, krvarenja obilna i bezbolna.

melika_20

Dobar dan,
ovako, dobila sam menstruaciju 9 dana prije neg sto trebam, sa skroz slabim bolovima, napravila sam dva testa nakon 3 dana od ocekivane menstracije oba su mi pokazala negativno, prije tri dana opet sam primjetila krv i smedi vodenni iscjedak, takodjer sa bolovima u predjelu donjeg stomaka vise na lijevom jajniku i bubregu, kada je to krenulo osjetila sam slabost i trnjenje ruku i predjela lica, bila sam na pregredu kod doktora nalazi krvi su uredni i nalazi urina takodjer jedino bilo je malo krvi u mokraci, danas cekam nalaze hormona tj stitnjace, i dalje vidim tragove krvii :/
takodjer sam prehladjena jako kasljem, toliko jako da izgubim glas u jednom trenutku. Mozete mi reci o cemu se radi?

melika_20

Takodjer jos da dodam, predpostavljajuci da je ta preuranjena menstruacija bila 'menstruacija' recimo da su nastupili plodni dani.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovnog opisanog ne vidim ginekološki problem. Javite se dalje doktoru obiteljske medicine.

lenaa9696

Postovani,
Prosla menstruacija je bila 8.,medjutim 16.1 sam imala nezasticeni odnos,al nekim slucajem muz nije mogao da svrsi tek kada ga je izvadio bilo malo sperme.Nisam nista osjecala i nakon 25 dana sam dobila,imam jake bolove u donjem dijelu stomaka,normalno samvse osjecala kao da cu da dobijem prethodnih dana
Je li moguce da sam trudna?da napomenem da do sada sam imala mens na 27do30 dana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

lenaa9696

Postovani,
Imamm jedno pitanje.Zadnja 2 meseca mi je men.dosla malo ranije tj.na 27 dana a do tada je bila 29,30,31.Imala sam spolne odnose sa zastitom medjutim zastita je pukla pre 7dana,pa smo nastavili bez nje.Danas mi je 30.dan a ja jos nisam dobila.Da napomenem imala sam simptome pmsa.Cim sam gladna osecam mucninu.Bila sam depresivna,tj cesto sam menjala raspolozenja,iz placa se smejem...Primetila sam da su mi danas izasle bubuljice.Imala sam malu glavobolju,osecam se nekako naduseno i vise jedem nego inace.Zanima me,da li je to pms ili znaci trudnoce?
S postovanjem,hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o pms simptomima.

lenaa9696

Brine me mucnina kada sam gladna,a takodje nemam bolove u grudima

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rekao sam vam. Javite se svom obiteljskom liječniku.

lenaa9696

Napravila sam novu temu,ali iz nekog razloga nije objavljena.Tu sam detaljno sve objasnila,postavila konkretna pitanja.Ponovicu ako je potrebno.Stalno imam odnos sa zastitom al pre 10 dana je nismo koristili,nakon ceka nije ... u mojoj blizini.Pa me zanima,da li postoji mogucnost da sam trudna,jer mi kasni 5dana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom se ne bi trebalo raditi o trudnoći.

Ana14429

Poštovani, imam 17 godina, vec 18 dana pijem Diane 35 zbog problema sa aknama.Nisam imala polne odnose.Poslednju menstruaciju sam dobila 14.marta.Pre 3-4 dana sam na donjem vešu pronašla braon iscedak.Nije ga bilo mnogo, sve do danas.U predelu donjeg stomaka imam blagu napetost ali ne bolove kao za vreme menstruacije, danas sam počela pomalo da krvarim.U uputstvu Diane 35 piše da je moguće da se javi krvarenje, i to čak u 3 ciklusa za redom.Mene zanima da li je to krvarenje povezano sa pilulama?Da li postoji još neko objašnjenje za ovo što mi se dešava?Hvala Vam unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao što ste pročitali o uputama o lijeku. Povezano je s uzimanjem diana.
Radi se o bezazlenom probojnom krvarenju. Nastavite dalje s uzimanjem prema shemi.

Ana14429

Hvala Vam puno doktore Šakoronja na brzom odgovoru, ipak je vaše stručno mišljenje najmerodavnije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Tina_002345

Poštovani ! Imam pitanje. Ovako imala sam zadnju menstruaciju 24.3.2015 i bila je redovna kao i obicno.. ali jucer sam imala spolni odnos i shvatila sam da sam opet dobila menstruaciju(8.4.2015) dali je to moguce sto se dogada ? jesam li trudna mozda ? dali imam ciste neke ? nezz vise sta da pomislim molim vas pomozite ! Hvala unaprijed !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nešto od ta dva krvarenja nije bila menstruacija. Posjetite ginekologa da se ustvrdi o čemu se radi.

Tina_002345

Malo ste me uplašili sad hehe..hoću sutra idem odmah... Hvala vam još jednom !!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije panika. Možda cista, upala ili slično.

Nazad
1 ... 6 7 8 9 10 11 ... 15
Naprijed