Preuranjena menstruacija

Tina_002345

Aha.. Hvala Vam doktore jos jednom !!!!

anči3119

Dakle mjesečnica mi je stigla dva dana ranije (što je kod mene čest slučaj) i imala sam 5 dana što je kod mene uobičajeno.. ali 6.dan sam krvarila jako malo, možda 3,4 kapi ujutro.. navečer sam imala spolni odnos i kasnije smo otkrili da na kondomu ima krvi i meni je na donjem rublju također bilo podosta krvi.. mislite li da se radi o mjesečnici koja je još trajala ili da je nešto drugo u pitanju?
Hvala Vam..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se još o trajanju menstruacije dakako.

brankica2009

Poštovani, moje pitanje glasi. Imam redovitu mjesečnicu zadnjih 6 mjeseci (prije toga nisam imala 5 mjeseci te sam pila duphaston za izazivanje), a traje cca 4-5 dana. Inače imam problema sa štitnjačom. Prije svake mjesečnice redovno me (cijeli život) bole grudi tri dana prije i jajnici prvi dan mjesečnice. Prošlo je cca pola mjeseca, malo više, od zadnje mjesečnice te se samo odjednom (bez ikakvih naznaka) pojavila krv kao da sam se upiškila. Nakon toga je krenula zgrušana i u većoj količini. Pošto se nastavilo normalno pretpostavila sam da je mjesečnica. Trajalo je tjedan dan i završilo 08.06. Jučer 16.06. opet se pokazalo nešto (smeđi iscjedak, vrlo malo, ponekad mali dio zgrušane krvi) i tako pomalo već drugi dan. Da li ima razloga za zabrinutost? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se vjerovatno o disfunkcijsom neurednom krvarenju. Savjetujem gestagenu terapiju dalje.

AsjaAsi

Poštovanje, molim Vas prije sam imala redovno menstruaciju, svakog 12 u mjesecu.. al kako sam se prosle godine na moru se kupala odmah prvi dan menstruacije ona je od tada neredovna, uvijek kasni po deset dana.. Medjutim u proslom mjesecu sam imala 12.06, a sada sam dobila 02.7, deset dana ranije sto nije obicaj jer uvijek se pomjera.. Da li je sve oke? Unaprijed Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ciklus je sklon oscilacijma od 24-35 dana. To je kad govorimo o normalnom ciklusu. Sugeriram UZV pregled.

Mylena

Menstruaciju sam dobila 13.06. (pila sam duphaston 10 dana prije) i trajala je 6 dana i bila netipično slaba. Prošli vikend, tj 27.06. počinjem osjećati bolove u donjem dijelu trbuha i dojke me počinju boljeti, što se pogoršava, pa u ponedjeljak 29.06. odlazim kod ginekologa. Pregledom je ustanovljeno da nema nikakve upale, ultrazvuk pokazuje da je endometrij tanak, kao nakon završene menstruacije. Međutim, 30.06. pojavljuje se smećkasti iscjedak, a jučer i prava menstruacija. Danas imam prave izljeve, sa ugrušcima, svakih sat vremena sam na wcu. Imam nekoliko mioma na maternici, obilne menstruacije i jako nisko željezo. Kako je moguća menstruacija, ako je uzv pokazao da je endometrij skroz tanak? Iako mi je ginekologica spominjala da je moguća nekroza mioma. Ugl, da li da čekam da se smiri ili da odem na hitnu? Kad očekivati sljedeću menstruaciju i kako i kad opet početi piti duphaston?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno od mioma nije dobro vidjela sluznicu; endometrij. Pričekajte a ako se ne smiri na hitnu.
S obzirom na dob liječenje može biti hormonsko, operativno a postoje i novi lijekovi za liječenje; pročitjte si malo informacije radi; Esmya.

pe321

Postovani!
Menstruacija mi je ovog mjeseca dosla na 26. dan ciklusa, obicno dolazi na 28. dan. Proslog mjeseca je bila tocna no bila je manje obilna. Što može biti uzrok tome? Zbog upale mjehura pila sam klavocin, te Xorimax. Da li su antibiotici mogli utjecati na ciklus? I da li zbog stresa menstruacija moze doci ranije?

pe321

Još bi vas zamolila da mi kazete da li je menstruacija poput rastopljene gume( ne znam kako drukcije da objasnim) normalna? Na ulošku bude krv svjetlije boje, no prilikom mokrenja vidim tu kao "gumu" tamnije boje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzrok je uzimanje antibiotika, stres. Izgled gume daj zgrušana krv i odljev sluznice maternice kao i ostali detritus.

pe321

Da li je taj izgled gume normalna pojava u menstruaciji? Hvala Vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ponekad se javljaju ugrušci u menstrualnoj krvi tijekom menstruacije. Dakle ne vidim problem kod vas.

B52

Pozdrav..
u sedmom mjesecu sam imala dva rizicna odnosa, tacnije jedan odnos je bio tokom treceg plodnog dana (19.7.), a drugi odnos na dan ovulacije(22.7). Odnos je bio bez zastite ali je ejakulirao izvan mene. Nakon toga sam dobila menstruaciju kada sam i trebala (5.8.) koja je trajala do desetog u mjesecu. Odnos sam imala 15.8. (neplodni dani). medjutim 20.8. na dan ovulacije sam dobila izljev krvi koji je prestao do sutra, i onda 26 i 27 takodjer dobijem izljev dva puta na dan, zatim 28.8. dobijem menstruaciju, i krvarenje je trajalo do 2.9. s tim da sam opet 3.9. imala odjednom krvavu mrlju. Sinoc sam imala odnos i sada sam primjetila opet malu mrlju.
Da napomenem, posto sam imala te dvije menstruacije, ispostavi se da 20.8. nije bio dan ovulacije, nego obicni dan, tako da mi nista nije jasno.
A mrlje sam imala jos 11.8. 12.8. (nakon poremecenog ovulacionog ciklusa, pise da je ovo dan ovulacije),19,20,21,te 25.8.
Nadam se da ste me razumjeli, ako mozete da mi pomognete, jer imam uzasan strah od ginekologa, jos uvijek nisam otisla na svoj prvi pregled..
i da, od 16.8. do 13.9. sam imala uzasne bolove u jajnicima i maternici, cak sam imala osjecaj kao da se maternica napuse.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne razumijem vas u potpunosti. Sugeriram pregled i UZV te savjetujem bolju zaštitu od nikakve ako ne planirate trudnoću.

li12345

Poštovani!
dobila sam menstruaciju treci put u mjesec dana. prvu sam dobila 07.08. i bila je uredna kao i inače. drugu sam dobila 26.08. i također je bila uredna kao i inače (s tim da sam bila na moru od 15.08.- 26.08), treću sam dobila 06.09. i trajala je 3-4 dana i krvarenje je bilo jako malo. do sad su mi sve menstruacije bile redovite, odkako sam se vratila s mora sve se poremetilo. što bi mogao biti uzrok tome? nisam još nikad imala spolne odnose niti sam pila ikakve tablete

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće zbog promjene klime i mjesta prebivališta. Savjetujem uzv

Mikii

Poštovani doktore uvijek sam imala redovnu menst svakih 21 dan bez da računam Dane kad vec imam znaci svakih 28 dana je bila.Medjutim prošla menst mi je dosla dva dana ranije znaci 26 dana.I evo sad mi je opet dosla 26 dana,da li je sve ovo normalno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sasvim normalno. Ne brinite.

Nazad
1 ... 7 8 9 10 11 12 ... 15
Naprijed