Prijevremena menstruacija i polip

pduska

Poštovani,
ovaj ciklus sam bila u postupku IVF, antagonistički protokol.
Zadnju mjesečnicu imala sam 28.03., 09.04. je bila punkcija. Tijekom ultrazvučnog mjerenja otkriven je endometrijski polip uzrokovan hormonskim liječenjem.
Embriotransfer je odgođen zbog polipa.
Jučer 15.04. dobila sam mjesečnicu, čak 10 dana prije očekivanog termina.
Prestrašila sam se i otišla kod svog ginekologa na pregled. Nakon pregleda kaže da nije uočio ništa neuobičajeno poput krvarenja u trbušnu šupljinu i slobodne vode u Douglasu, već da mu se čini da je zaista riječ o menstruaciji. Jedino što ga buni je tanka sluznica (5 mm), uobičajena za kraj menstruacije.
Da li je moguće da je polip uzrokovao redovnu, ali prijevremenu menstruaciju?
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerujem da se radi zbog krvarenja od polipa. Savjetujem histeroskopsku ablaciju istog.