Problem sa paucinastom cistom

matea.lo25

Dobar dan ... menstruacija mi dolazi redovno i nemam problema .. na desnom jajniku imam costu i prepisano mi je duphaston da pijem dvije na dan 10 dana nskon toga popijenog mi treba doci menstruscijs ... na drugog jajniku mi je receno ds imam paucinastu cistu .... i to znam da imam jos od prosle godine dali je to nesto sto treba zabrinjavat ... posto mi gin. Nista nije prepisao za to .. pokusavamo da radimo na bebi i bez ikakve zastite vec 2 godine ... dali je problem u toj paucinastoj cisti i kako se lijeci ? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana.
prema navedenom radi se o benignoj cisti jajnika ali ipak bi bilo dobro učiniti tumorske markere. Obzirom da već 2 godine pokušavate trudnoću bilo bi dobro da se javite u jedan od centara za humanu reprodukciju radi obrade