progesteron

manuela

Zbog cega dolazi do manjka progesterona u organizmu i kakve su posljedice toga?

Doc.dr.sc. Sanja Kupešić

Poštovana,
Manjak progesterona može biti uvjetovan anovulacijama ili neprimjerenom funkcijom žutog tijela (insuficijencija žutog tijela ili defekt lutealne faze). Ovaj poremećaj dokazuje se opetovanim mjerenjem razine progesterona u drugoj fazi ciklusa, doplerskim pretragama i endometrijskom biopsijom. Posljedice ovog poremećaja mogu biti neplodnost ili rani spontani pobačaji.

Mimy09

Pozdrav. Nakon sto sam vadila krv za hormonski statu,doktorica mi je rekla da je sve u redu samo sto mi malo fali progesterona. I zakljucila je da to ne stvara veliki problem. Zbog toga su mi menstruacije neredovite. Svaka 2-3 mjeseca odprilike. Zanima me da li ce mi to stvarati problem posto decko i ja zelimo bebu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu komentirati bez vrijednosti hormona. Ako vam je progesteron nizak, znak je da ne ovulirate.Ciklus svaka 2-3 mjeseca nije ovulacijski ciklus.