progesteron

Ana

Postovani kolika je nuznost u provjeravanju progesterona (kao moguceg uzroka) ukoliko je uslijedio opetovani spontani pobacaj,a ciklusi su uredni tj. postoje li ikakvi simptomi koji bi ukazali na njegov nedostatak.

Hvala na vašme odgovoru.

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
s obziorom da za vrijednosti progesterona postoje široke individualne varijacije provjeravanje njegove vrijednosti rijetko će rasvijetliti uzrok habitualnog pobačaja. No s obzirom da je i to moguće, a osobito ukoliko su sumnje u druge uzroke otklonjene, ima mjesta i za određivanje razine tog hormona.