Prolaktin

FrancoiseHardy

Postovani doktore! Ja bi Vas molila da mi ocitate nalaz prolaktina: 13.8 ug/L, Ref. Interval: 4-23. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nalaz prolaktina je urednih vrijednosti.

brunella

Poštovani, imam povišeni prolaktin 34, u nalazima piše da je dozvoljeno do 23. Prije godinu dana kada sam prvi puta vadila hormone isto je bio povišen 26, sve drugo je bilo uredno kao i sada sa novim nalazom. Oduvijek imam uredne menstruacije, i sve nalaze sa ginekološle strane. Pošto smo suprug i ja krenuli na obradu za potpomognutu oplodnju ( loš spermigram), zanima me dali mi preporučujete neke tablete tj. odlazak ginekologu? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, u svezi sa povišenim prolaktinom konzultirajte se sa kolegom iz centra za neplodnost, ili endokrinologom. Obično se radi bromergonski test.

Macavs

Postovani,
Imam dijagnozu hiperprolaktinemija, imam adenom na hipofizu. Ovu dijagnozu mi je postavena 2008 godina kada mi se prolaktin kacio deset puta nad dozvoljeno. Od tad pa sve do sad pijem Dostinex. Sa Dostinex drzim prolaktin u granicu normala, a nisam napravila kontrolu na hipofizu na MR samo je kontrolisem preko vidno polje za sad ide na bolje. Pa zanima me koliko ovo sa prolaktinom utice na plodnost, dali sanse da ostanem u drugo stanje su namalene i ako su kako da to resim?
Izvinite na dugi post i na moj srbsko-hrvatski jer nisam od to govorno podrucje happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam je prolaktin uredan, uz terapiju nema utjecaja na plodnost.