smedji iscjedak

confusion9

Poštovani, nakon pauze par mj. Stupila sam u odnosesa novim partnerom.nakon toga sam primjetila pojačan iscjedak koji je trajao par dana.zatim smo opet imali odnose i desilo mi se prvi put da Krvarim , mislila sam da mi je mjesečnica uranila. Zadnju sam imala 7.3. , a prvi odnos s ovim partnerom 16.3. Inače mi je mj redovna i nikad nilakvih problema nisam imala. Prije par dana javio mi se jak bol u ledjima i stomaku trajao je par dana. Grudi su me bolile . ( mislila sam da su simptomi mjesečnice ) .iako znam da je rano za mj, al ne bi bio prvi put da mi odnos ubrza dolazak mjesečnice. Jutros mi se javilo krvarenje , i u toku dana par puta smedju iscjedak .SAD nema ničeg. Da li je moguće da je riječ o ranim simptomima trudnoće? Partner ima pojačano lučenje tekućine za koju znam da sadrži spermatozoida ali u malom broju, zaštitu nismo koristili osim " vadjenja na vrijeme" . Da li je rano za test ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći. Možda je krvarenje uzrokovnom ozljedom spolovila. Prerano je za test na trudnoću.

micojka_baki

Popila sam Escapelle pre nedelju dana i sada imam braon iscedak vec 4 dana. Da li to ima veze sa Escapelle?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, to je od pilule za dan poslije.

Ivkaa

Postovani,
Vec dva dana ujutro primjetim sedji iscjedak i osjetim bol u donjem djelu trbuha menstruciju bi trebala dobit tek za nekih dva tjedna..imala sam nezasticeni odnos prije 7 dana ali nije doslo do izbacivanja sperme unutar mene. Zabrinuta sam i molim neki strucan savjet. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak je vjerovatno od ovulacije.

Medeenaa

Postovanje,poslije zasticenog odnosa (sa kondomom) pojavilo mi se malo krvi i smjedji iscjedak koji je trajao 5 dana,nakon toga je prestao par dana i opet se pojavio 2 dana prije menstruacije,koja mi dolazi svakih 45 dana.Ali nisam imala velike bolove i bila je skroz slaba jedan ulozak mi je mogao biti cijeli dan,ali je trajala 10 dana.Poslije sam odmah imala kratak odnos(sa kondomom) i opet je poceo smedji iscjedak.Da li mi smeta kondom ili se mozda radi o trudnoci.Izvinite na velikom postu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda je uzrok krvarenje od odnosa. No s obzirom na trajanje ciklusa od 45 dana sugeriram pregled i uzv.

Medeenaa

Menstruacija mi neredovno od kada sam je pocela dobijati,znalo se desiti da ne dobijem i po 2 mjeseca i kada sam otisla na ulzv rekla mi je da je sve uredu,imam lijene jajnike i ako se desi da ne dobijem vise od 3 mjeseca da se javim da mi da terapiju.Al sad mi je tacno na 45 dana,da li trebam otici ponovo.I da li postoji mogucnost trudnoce,iako sam koristila zastitu i dobila na vrijeme.Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Vjerovatno se radi o pcos-u.