Prošireni mliječni kanali i oralna kontracepcija

sb34

Molim vas za misljenje: prije 3-4 mj sam zbog boli u dojci, isla na uzv i dr koji je radio isti, utvrdio je prosirene mlijecne kanale na obje dojke uz konstataciju da je to uzrokovano pilulama. Inace, sve drugo je u redu. Mene sada zanima, da li prestanak koristenja pilula moze vratiti mlijecne kanale u normalu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite s uzimanjem pilula. To nema veze s pilulama.

sb34

U redu, hvala; bol je trajala par mjeseci. Nisam rodila (niti dojila). Ima li uzrok prosirenja mlijecnih kanala ili se to samo dogodi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Često se viđa nema nekog posebnog uzroka.