Protoci

Mirela2011

Postovani, da li su ovo uredni protoci za 36 sedmica trudnoce?
Aum Ri=0.52, PI=0.70 S/D=2.09
Acm RI=0.75 PI=1.51 S/D=3.98

Pozdrav

Mirela2011

Postovani, dodala bih sam i ove protoke iz 37+1
Aum ri 0.51 pi 0.77 s/d 2.04
Acm ri 0.65 pi 1.11 s/d 2.88

Da li su oni u redu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, protoci su u redu

Mirela2011

Postovani, hvala Vam na odgovoru.
Mozete li mi reci da li je normalno da bebi otkucaji na ctgu idu do 180, pise ctg reaktivan 160 otkucaja je prosek, ali ja sam kasnije videla na papiru da su neko vreme otkucaji isli i do 180 mozda i malo vise u par navrata, najmanje sto je bilo je 150? Doktor nista nije komentarisao, samo je zakazo novi ctg za 7 dana, da li bi trebalo ranije uraditi jos jedan?

Ivo Balenović, dr. med.

Ubrzanje kucaja (preko 180/min) je normalna pojava u trenucima kada je beba aktivna. To je jedan od znakova da je s bebom sve u redu.