prva menstruacija nakon poroda

nike

Dan. ja sam rodila 20.10 i još nisam dobila prvu menstruaciju iako sam dojila samo prva tri dana. Krvarila sam sve do prije petnaestak dana. Dali je to normalno ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je, te ako ne dojite prva menstruacija uslijedit će uskoro. Ništa se ne brinite.

pitalica_

Poštovani dr. Šakoronja,

Molim Vas ako mi možete pomoći u vezi mog pitanja.
Prošlo je 6 mjeseci nakon mog poroda- i još uvijek nisam dobila mjesečnicu. Dijete još uvijek dojim i željela bih dojiti najmanje do 1. godine. Pošto smo zainteresirani sa suprugom da imamo još jedno dijete za par mjeseci, zanima me postoji li neki čaj ili pripravak na biljnoj bazi koji bi mogao pospješiti da dobijem mjesečnicu? Naravno, a da nebi štetio mom djetetu kojeg dojim i dojenju.

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, dojenje i veliki broj podoja dnevno u večine žena odgađa menstruaciju.
Dakako da je to individualno, također ima žena koje doje više puta dnevno i menstruiraju.
Svakako ne postoji preparat s kojim bi vi dobili menstruaciju a da ne bi štetio djetetu.
Svakako je dobro i pohvalno da dojiti i nastojte čim duže dojiti.

melita0302

22.04.2012 rodila sam prirodnim putem..doila sam samo prvih pet dana i prestala..Krvarenje posle poroda mi je trajalo do 23.05 i onda sam 26.05 dobila Krvarenje ali drugacije menstrualno Krvarenje...dali je to ok iako sam 18.05 počela piti antibebi pilule Cerazette (u Švicarskoj kupljene tu živim)..4sedmice posle poroda sam počela piti tako su mi rekli u bolnici...hvala unaprijed na odgovoru...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, teško mi je komentirati vaš slučaj. Cerazette ste trebali početi piti sa prvim danom menstruacije pa ne bi bilo neurednog krvarenja.
Premda ste iste započeli piti savjetujem da dalje nastavite sa uzimanjem svaki dan u isto vrijeme.