prvi put

Nekonebitan

doktore treba mi vasa pomoc ne znam u cemu je problem ja sam nevina bila i odlucila sam momkom spavati .. prilikom toga desilo se nesto jako cudno kad smo poceli da imamo spolni odnos "probio " je himen imala sam jake bolove ali njegov penis nije mogao uci do kraja i sto se vise trudio mene je sve vise boljelo bolovi su bili ne opisivi cak sam pocela da placem i ako je on bio pazljiv i trudio se osjecala sam prejak bol jednostavno nije mogao da udje do kraja sta da radim ? hvala unaprijed !!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bol je uzrokovana bolnim odnosom i psihičkom nadgradnjom. Drugi put će biti bolje.

Nekonebitan

Doktore imam jos jedno pitanje za vas da li bi ja trebala otici ginekologu u svom gradu ii da li mi on ikako moze olaksati sa tim bolovima? Ili sta da radim molim vas daj te mi konkretan odgovor.hvala!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Otiđite svakako. Mnogi su uzroci dispareunije od psihičke nepripremljenosti za odnos, anatomski sužene rodnice, kratke rodnice, anomalija vanjskog spolovila i rodnice.
Dakle sve to se treba isključiti djelomično pregledom a malo i razgovorom.