REGULACIJA CIKLUSA

Ivona17

POŠTOVANI, OD GINEKOLOGA SAM DOBILA TABLETE DUPHASTONE ZBOG REGULACIJE CIKLUSA. OSTALO MI JE JOŠ TABLETA ZA 3 DANA I ONDA BI TREBALA DOBITI MJESEČNICU, MEĐUTIM, PRIMJETILA SAM DA MI SE POJAVIO KRVAVI ISCJEDAK PA ME ZANIMA JE LI TO NORMALNO S OBZIROM DA JOŠ PIJEM TABLETE SLIJEDEĆA TRI DANA? I ŠTO BI MOGLO UZROKOVATI TAJ ISCJEDAK?
UNAPRIJED HVALA

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da možete slobodno prestati uzimati tablete. Smeđi iscjedak je početak ljuštenja sluznice maternice, dakle predznak nadolazeće menstruacije.
Dakle savjet je da prestanete uzimati i kroz dan-dva će krenuti prava menstruacija. Iste tablete uzimat ćete i drugi mjesec u drugom dijelu ciklusa.

Ivona17

Poštovani, napravila sam onako kako ste mi savjetovali, međutim, mjesećnicu još nisam dobila, a i onaj iscjedan je nestao pa čak i simptomi koje sam imala pred mjesečnicu su se povukli pa sam zbunjena. Što mi je činiti? Je li to normalna pojava vezana za duphastone tablete? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, menstruacija će doći kroz nekoliko dana. Pričekajte i ne brinite.

avarg1991

Postovani

Pijem duphaston od 16.do 25 DC. Danas mi je 8 dan od kako cekam menstruaciju dobila sam blago krvarenje svijetle boje,vise roskasto nego uobicajena menstruacija i pomijesano sa smedim iscjetkom,skroz malo. Spolno sam aktivna sli snosaj se nije odvio u rodnici niti jednom. Zanima me dal od danas brojim dane ciklusa ili ce menstruacija tek uslijedit? Citala sam na ostalim forumima da moze biti i znak ugnjezdenja jajasca. Iako nije doslo do snosaja,mislite da mozda mogu ostati trudna ili ce menstruscija nastupiti i otprilike ako znate u kojem terminu jer bi nakon 10 dana trebala pocet opet piti tablete a danas mi je 8 dan od zadnje. Hvala

avarg1991

Postovani opet ja
Evo dobila sam menstruaciju obilnu i bolnu. Ginekolog mi je dao 3 mj da pijem duohastone maternica imala tanku opnu zbog koje nisam dobila 2 mj;5mm. Da li mi mozete savjetovati vase misljenje,da li da stanem sa duphastonom ili da nastavim jos 2 ciklusa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite još dva ciklusa.