Ruptura marginalnog sinusa posteljice

Salatica86

Dobro vece, imala sam spontani pobacaj u 20 sedmici trudnoce zbog krvarenja koje je znalo biti malo ali i veliko, poput odliva, doktor je rekao da je to ruptura marginalnog sinusa posteljice, i da ako izdrzim do 7 mjeseca bice premija - nisam izdrzala, dobila sam bolove i prijevremeni porod. Medjutim doktor mi je rekao, da je ovo rijetskost da se desava, i da nista nije moglo izazvati ovo, to jest da nije nesto sto ce se ponoviti u sljedecoj trudnoci, da je ovo bila trudnoca posebna za sebe. Da li mislite da bi npr trombofilija mogla izazvati ovako nesto ili neka druga bolest? Imam 23 godine, to mi je prva trudnoca bila, i nemam urodjenih ili stecenih bolesti (koliko znam). Pozdrav, hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prvo morate mi napisati kompletan phd nalaz ploda i posteljice da vidimo kud bi trebalo usmjeriti obradu prije iduće trudnoće.
Svakako da je moguće da se radi o trombofiliji, o infekciji plodovih ovoja i sl.

hulala1

Nazalost nisu mi radili to. A ja sam imala 19 godina, nisam znala ni traziti da se to radi. Znam da su mi radili briseve i da su bili sterilni u bolnici. Poslije sam ponavljala i bila je prisutna eserihija, malo prije pobacaja. Poslije toga sterilno stalno. Dobila sam upute za trombofiliju i briseve. Ali meni je papa test stalno III stepen cistoce, gljivice, ne mogu izlijeciti nikako. Da li bi to moglo uzrokovati rupturu opet? Mozete li mi napisati sve i jedan nalaz u vezi infekcija da uradimo ja i muz (mozda i on ima neku infekciju, ali niko ga ne salje)? Ako treba i od svoj trosak. P.S. imam i ranicu na grlicu materice, kolposkopija uradjena, ne treba biopsija. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Taj dio da li će se to ponoviti ili neće nitko ne može znati.
Napravite tražene pretrage.