Svrbež u trudnoći

ankica1982

Poštovani, trudna sam 26 tjedana. Trenutno sam na godišnjem odmoru na moru i plivam svakodnevno. Počela sam osjećati lagani svrbez u vaginalnom području, iscjedak mi je normalan kao i uvijek. Imam kod sebe Geonistin vaginalete. Mogu li njih iskoristiti ili bi trebala neki drugi lijek?
Briseve sam radila na početku trudnoće i bili su uredni, a urinokulturu prije 3 tjedna, također uredna. Molim preporuku.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite geonistin vaginalete i Canesten kremu za izvana.

ankica1982

Poštovani, hvala na brzom odgovoru. Molim još informaciju koliko dugo bi te ljekove trebala koristiti? Imam 4 tablete Geonistina, a danas ću kupiti i Canesten.
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vaginalete 6 večeri a canesten kremom 5do 6 dana se mažite izvana 2x dnevno.

ankica1982

Poštovani, ni nakon korištene terapije svrbez se nije povukao. Osjećam ga na samom ulazu u rodnicu i na početku rodnice. Trebam li nastaviti koristitu Geonistin vaginalete i Canesten? Napominjem da sam u 27 tjednu trudnoće. Pročitala sam da je dobro uzimati i Lactogyn kapsule, možda one pomognu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete uzimati Lactogyn ali on vam neće rješit svrbež: Javite se ginekologu on će vidjet koju kremu dalje vam dati.