Savjet

Ovako1993

Dragi doktore
Moja djevojka je imala zadnji mens. Ciklus 7.12 do 11.12
Ciklus joj traje 4-5 dana samo
Trebala je dobiti 1.1.2016
Medjutim nista
Evo 9 dan kako joj kasni
Ima sve predznake za dobivanje menstruacije ali nista nema
Sledeca stvar jest imali smo sex odnos vise put
Gdje sam po prilicno svijestan da nisam svrsio u nju
To je i pokazao test za trudnocu (urin) koji smo uradili 7 dan kasnjenja.
I bio je negativan medjutim jedan je samo bio
Moguce fejkanje..
Ima sekret
Rijedak ne gust
I ne ostavlja fleke po donjem vesu

Molim vas za pomoc
Sta je u pitanju ?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan ne trebate se brinuti. O ostalim uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u oprijašnjim postevima.

mala15

Postovani, zanima me kada maloljetna osoba ide u ginekloga sa svojim roditeljom, najcesce majkom, iz nekog xy razloga npr. ima neku infekciju i ako on pritom otkrije da ona vise nije nevina, da li on mora obavjestiti roditelja o tome?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mora obavijestiti roditelja. Ovisno od slučaja do slučaja odnosno od liječnika do liječnika.

Lola11

Dragi doktore,zabrinuta sam,od 12 decembra imala sam 2 puta menstraciju,jako bolne obe,sada pre par dana sam dobila braon iscedak,pracen svrabezom,i boli me mali stomak na levu stranu,kao da cu opet dobiti,pregled mi je zakazan tek za dve nedelje a ne znam sta da radim strah me je.da napomenem da idem u wc cesto vise nego obicno,mala nuzda...hvala na odgovoru unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu iznesenog ne mogu znati o čemu se radi. Možda upala, cista ili sl. Svakako sugeriram pregled

carmen12

Poštovani, prošli mjesec, 13.12., tjedan dana nakon završetka menstruacije počela sam krvariti i to je trajalo tjedan, dana a ginekolog mi je rekao da se vjerojatno radi o ovulacijskom krvarenju, odnose sam imala dan prije početka krvarenja, a kod gin sam bila 17.12., napravio mi je ultrazvuk te je sve bilo u redu. Sljedeca menstruacija mi je kasnila dva tjedna, test na trudnocu je bio negativan, te sam danas bila kod gin te su mi dijagnosticirane dvije ciste 25mm i 35mm na lijevom jajniku te su mi oba jajnika povecana, međutim kasnije sam shvatila da mi je doktorica napisala da je GV pozitivna(o tome mi nista nije rekla) te me to brine, mozete li mi objasniti kako je to moguce ako nisam trudna?
LP i hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

GV znači bakteriju gardnerelu vaginalis a ne trudnoću.

miki 5

Poštovani,
partner i ja radimo na trudnoći, zadnja menga 28.12., u plodnim danima imali nezaštičćene odnose i sad u čekanju ili izostanku menge.
imama pomalo "čudno" pitanje, nisam sklona takozvanim "bapskim" pričama, ali ovo me je uplašilo. Naime, jučer sam bila kod frizerke (farbanje, blajh itd.. i nakon toga čula priče da nisam smjela jer to šteti u trudnoći i da se plod neće razvijati kako treba. Da li je to istina? Da li se moram brinuti zbog tih svih kemikalija koje ulaze kroz kosu i kožu? I šta sad napraviti?
Naravno da sam sad uplašena,a ni ne znam da li sam možda trudna.
Puno hvala na odgovoru.

miki 5

moram samo naglasiti da sam čitala da je hidrogen užasno toksičan da ulazi u "organe", a i bilo je kontakta hidrogena sa vlasištem koje me peče
Što učiniti ako ipak saznam da sam trudan? Užasno me strah

Dejan Šakoronja, dr. med.

Većina spojeva u bojama za kosu su teratogene i bolje ih ne primjenjivati u vrijeme koncepcije i organogeneze.

miki 5

najviše me ustvari muči to što sam čitala da bojanje uprvom tromjesječu trudnoće uzrokuje urođene mane, a plašim se radi toga što je frizerki blajh-hidrogen pobjegao na vlasište koje me sad i boli, znači bio je direktan kontakt sa kožom....
molim vas za savjet, jer sam uzažno zabriuta zbog eventualne trudnoće, od brige ne mogu ni spavati

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam: U slučaju trudnoće javite se svom ginekologu. LP

Ne znam sta

Ako mi ciklusi vaeiraju 30-35dana, a mjesecnica traje 7dana, da li mi 8. 9. I 10ti dan spadaju u neplodne dane?

Dejan Šakoronja, dr. med.

10.spada u plodne dane.