seks poslije seksa

h1b

Poštovani! Suprug i ja smo imali 2.11. spolni odnos sa kondomom i on je svršio u njega, kada je izvadio penis obrisao ga je. Nakon 10 - tak min, ponovno smo nastavili sa odnosom, ali bez zaštite. Zadnju menstruaciju sam imala 26.10.12. Ciklusi mi traju od 25 do 28 dana. Suprug tvrdi da ne može biti ništa, jer je siguran da je penis bio suh, ali mene brine mokraćovod, ako je ostalo spermija u njemu.Poslije je izvadio penis i svršio izvan vagine. Po mom izračunu ne bi trebali biti plodni dani, ali jeli moguće ako je nešto spermija ušlo u rodnicu tijekom drugog seksa da oni prežive do ovulacije negdje do 8.11.? Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana vi ste u pravu. 8.dan ciklusa spada prema nekim izračunima u plodne dane. Šansa za trudnoćom je mala ali ipak postoji. Dakle metoda vam nije najbolja jer postoji šansa kod drugog i idućih odnosa da dođe do trudnoće.

Slicna situacija, momak i ja smo imali odnos, sa kondomom naravno i odmah pri pocetku ejakulacije je izvadio penis. Nakon sto je skinuo kondom penis je .uredno oprao.. Nedugo nakon opet smo poceli sa predigrom, stavili kondom, ali nakon 2-3 minute seksa kondom je puknuo vjerovatno.zbog nedovoljne vlaznosti sa moje strane. Do ejakulacije nije doslo.. ali me brine prijasnja ejakulacija te predejakulati

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji ali je vrlo mala s obzirom da ste drugi odnos imali gotovo cijelo vrijeme sa zaštitim.
Stoga mislim da ne trebate brinuti.

mmm123

Poštovani,

imam jedno pomalo blesavo pitanje.
Oduvijek sam bila odgovorna u svakom smislu i onda sam u rano jutro u nedjelju (oko 6 ujutro) prvi put imala nezaštićeni analni seksualni odnos. Partner je ejakulirao izvan mene no nedugo smo ponovno započeli analni seks koji nismo završili. Mene zanima trebam li popiti pilulu za dan poslije (još nije prošlo 48 sati) s obzirom da je moguće da je malo spreme ostalo na spolovilu nakon prvog analnog odnosa? Zadnju menstruaciju dobila sam16.5., a odnos se dogodio 25.5. u 6 ujutro.
Zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba, ako ste imali samo analni odnos. Čemu pilula za dan poslije?

mmm123

Poštovani,
hvala Vam na odgovoru.
No, evo mene s još jednim pomalo blesavim pitanjem. Kao što ste rekli, tableta za dan poslije nije potrebna ako se radi samo o analnom seksu (nezaštićenom) i nisam ju popila. Nažalost, mene i dalje drži nekakva paranoja. Mogu li isključiti trudnoću ako se radilo samo o analnom seksu? Postoji li ikakva šansa da sperma uđe u rodnicu ako iscuri iz analnog otvora? Pola sata nakon odnosa sam išla na wc i otuširala se. Nailazim na svakakve informacije na internetu, a sada je prekasno za bilo kakve pilule. Mogu li smireno čekati sljedeću menstruaciju jer s ovom količinom stresa mislim da ću izluditi.
Ispričavam se na smetnji i još jednom zahvaljujem na odgovoru.
Ugodan ostatak dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To vi znate da li je dio sperme došao u rodnicu. U tom slučaju šansa postoji.

satriskadarla.29

Poštovani,
moj dečko je ejakulirao i naravno otišao se otuširati. Nekoliko sati nakon toga imali smo spolni odnos bez zaštite, ali on nije ejakulirao u rodnicu. To je bilo 4.8., na 22. dan mojeg menstrualnog ciklusa. Zanima me kolika je šansa za trudnoću, s obzirom na to da se nešto sperme od prethodne ejakulacije moglo naći u predspermalnoj tekućini?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mala šansa u praksi.

kratkopitanje

Imala sam odnos sa dečkom, ejakulirao je u kondom.. Nakon pola sata, ponovno smo započeli odnos, međutim bez zaštite, do penetracije je doslo samo 2 puta, a nakon toga smo ponovno koristili kondom. Prema mom računanju, plodni su mi dani, pa me zanima trebam li popiti pilulu za dan poslije?

ena.123

Postovani!
Ovako kao sta sam vec i rekla u vezi one teme smedeg iscjedka. Menstruaciju nisam imala 10 dana.. Nekoliko dana poslje sam primjetila i iscjedak u grudima koji je prestao no moje grudi su bolne i imam bolove u ledima i ko kad trebam dobiti. Imala sam odnos 3 dana prije prosle menstruacije koju s dobila najnormalnije na 2 min bez zastite no nije svrsio u mene. Brzo ga je izvadio i nije bilo problema no opet imam strah da se nesto nije dogodilo. Po mojoj majci ona je imala slicne probleme i odkrili su joj upalu. Priiateljica koja je iz medicinske rekla da moze bit upala od mokrog badica no i dalje imam strah da nisam trudna. Trebam li radit test? Ili se ipak radi o necem drugom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kratko pitanje kod opetovanih odnosa postoji šansa za trudnoćom ali je mala. Mislim da ne treba postkoitačna zaštita.

Dejan Šakoronja, dr. med.

ena prema opisanom ne treba test na trudnoću.

st1234

pozdrav.. znaci ja i cura smo imali spolni odnos bez zastite ,svrsio sam al tek kad sam ga izvadio ,dobro sam ocistio penis i nakon desetak min smo opet imali odnos .. jel moguce da ostane trudna nakon toga? poslije nisam vise svrsavao. sex je bio 18. u proslom mjesecu a prvi dan menstruacije u tom mjesecu joj je bio 8. ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa kod opetovanih odnosa postoji. Tko je i u vašem slučaju. Nije velika, ali se ne može isključiti .

Palmolive

Postovani, 2 h pre nego sto se devojka iznenada pojavila ejakulirao sam jer sam mislio da nece doci i da necemo imati sex. odnos.. Nakon toga nekoliko puta sam urinirao.Nakon toga smo imali sex. odnos sa kondomom. Ono sto mene brini jeste to sto sam prilikom stavljanja kondoma nespretno na njegovu spoljnu povrsinu malo naneo i tecnosti koja je izasla kao posledica predigre.Interesuje me da li je ova tecnost opasna zbog predhodne ranije ejakulacije i da li se na ovaj nacin moze zatrudneti.Kondom nije pukao i cak nisam ejakulirao unutar devojke.Hvala i pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

martic55

Poštovani,

imam pitanje vezano uz ovu temu. Menstrualni ciklusi mi variraju između 28 i 31 dana, ali u većini slučajeva ciklus mi traje 30 dana. Zadnja menstruacija mi je počela 8.4. Jučer, 27.4. imala sam spolni odnos s dečkom, 20. dana ciklusa, u početku bez kondoma, a kasnije s kondomom. Nakon tog prvog puta on je svršio u kondom. Nakon 1 sat ponovno smo imali spolni odnos. Na početku bez kondoma, a nakon dvije minute smo stavili kondom. Zanima me je li mogućnost trudnoće velika s obzirom na to da smo se na početku drugog odnosa nismo koristili kondom, on između odnosa nije pišao, i ako je odnos bio na 20. dan ciklusa ( prema mojem izračunu četvrti dan nakon ovulacije)?

Unaprijed se zahvaljujem na Vašem odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
četvrti dan nakon ovulacije spada u neplodne dane. Životni vijek jajne stanice je 24 sata, pa ukoliko ste sigurni da je tada bila ovulacija ne postoji mogućnost trudnoće. Nakon ponovljenog odnosa bez zaštite postoji (veoma mala) mogućnost trudnoće.