seks za vrijeme menstruacije

tttt_24

Pozdrav

Ja i cura smo imali nezasticen odnos za vrijeme menstruacije i ja sam ejakulirao u nju....zanima me dal ce ostat trudna?

Inace joj dolazi menstruacija dva dana prije ili dva dana kasnije od dana pocetka prosle menstrucije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno neće.

Akica98

Postovani,imala sam sa deckom odnos 5.dana ciklusa,kada mi je mens.bila pri kraju.Inace mi traje do 7,8 dana.Menstruacije su mi redovne,s tim da mozda porani dan,al u proseku na 28.dan..Zanima me da li postoji mogucnost da ostanem u drugom stanju? Da naglasim da nismo imali zastitu,ali takodje je na vreme prekinuto.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće jer su neplodni dani.

sb34

Poštovani,
zanima me Vaše mišljenje o spolnom odnosu na 4.-5. dan menstruacije, kad je ona već pri kraju. Postoji li bilo koji razlog (sa zdravstvene strane) zbog kojeg se ne preporučuje i postoji li veća mogućnost infekcije u rodnici? Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga da bi u to vrijeme trebalo izbjegavati odnose. Upalu mogu uzrokovati samo uzročnici upale (virusi, bakterije, gljivice).

Refil

Poštovani,

Imali smo odnos seksualni 3. Dan menstruacije , nije bilo ejakulacije unutar nje ( nezasticen odnos je bio), samo nas zanima da li je moguće u tekućini prije sta izade da li je moguće da od toga zatrudni i kolika je mogucnost općenito mogucnost da zatrudni u ovome slučaju ?
Hvala na odgovoru unaprijed !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, stoga ne postoji mogućnost trudnoće.