Skraceno trajanje menstruacije

Enna123456

Postovani,
Moji menstrualni ciklusi traju 28-32 dana,menstruacija 5-6 dana obilnija. Prosli mjesec sam dobila 26 dana ciklusa ovaj 32. Prije nego sam dobila imala sam rozi iscjedak potom 2 dana uobicajnog krvarenja. 3. Dan nije bilo ni traga krvi. 4. Dan roskasto smedji iscjedak uglavnom pri mokrenju i 5. Dan kao i 4. Samo u jos manjeg inteziteta. Spolni odnos sam imala 14 dana ciklusa, s prekinutim snosajem. Buduci da sam pid stresom,imam i gastritis i pijamm tablete zanima me dal je to uzrok skracivanja mjesecnice ili se pak radi o laznoj mjesecnici to jest pitanje je dali sam trudna.. hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom radi se o menstruaciji.

viki2013

Poštovani,

Tri godine sam pila Yaz tablete(imala normalne mjesecnice), nakon toga sam napravila pauzu od 9mj i tada sam imala normalno sve, pocela sam piti Lindinette i prestala u 9mj 2015te. Nakon toga 10, 11, 12mj sam imala normalne mjesecnice.
Sada prvi drugi i treci mjesec imam jako oskudne mjesecnice. Dodju ili dan dva ranije ili tocno 28. dan nešto malo bude na ulošku da bi drugi dan postojala samo kad mokrim - dakle pri pritisku se pojavluje (krv je tamije boje). Tako je sad vec tri mjeseca za redom - ne znam sto bi mogao bit razlog jer sam prije svih tih pilula imala obilnije mjesecnice po 3-4 dana.
Jos da napomenem da sam od 12og mjeseca u vezi i imam redovne seksualne odnose pa je mozda to moglo utjecati odjednom na mjesecnicu? ne znam je li mozda moguca trudnoca (sto god pojedem stomak mi se jako napuše) ?

(narucena sam 21. na pregled no ne mogu vise razbijati glavu)

viki2013

Htjela bih još napomenuti da mi je kolegica s kojom sam svaki dan (radimo zajedno) trudna 3mj. Padaju mi na pamet i gluposti poput - kako se ženama zna uskladiti ciklus,mozda mene moj zeza zbog toga (znam da je smiješno - no ne znam više šta da mislim).

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oskudnije menstruacije posljedice su uzimanja pilula. Ne vidim problem kod vas,.