Slatkast miris...

kisha

Postovani,
unazad par mjeseci osjetim u toaletu da mi se urin osjeti na nesto slatkasto, skoro pa vocnog mirisa.
Bila sam prije par dana kod ljekara opste prakse i on me uputio ginekologu, a i da obavim analizu urina.
Sto se urina tice, nalaz je uredan.
Ja cekam pregled kod ginekologa, ali su guzve velike, pa cu morati da cekam sigurno mjesec dana. Do tad bih vama bila veoma zahvalna na ideji o cemu bi moglo da se radi, ako je uopste bilo sta u pitanju!?
Pocelo je da me brine jer mi je prijateljici dijagnosticiran rak jajnika i tako, da vam ne pricam...
Ja od drugih tegoba i nemam nesto novo, nesto sto prije nisam imala.
Imam jako bolne menstruacije - ali to sam oduvijek imala.
Bolovi u ledjima za vrijeme menstruacije, zatim pritisak na debelo crijevo za vrijeme menstruacije i nesto prije toga. Znam ponekad i van menstrualnog ciklusa da osjetim bol u ledjima, tacnije u najnizem dijelu ledja, imam osjecaj na mjestu gdje su kukovi prikljuceni na kicmu - one okrugle kosti.
Ali to je sve nesto sto traje kod mene godinama.
Prije par mjeseci sam bila kod ljekara opste prakse radi velikih ugrusaka prilikom menstruacije pa su me poslali na ultra-zvuk, radi otklanjanja sumnje u miom. Nalaz je bio uredan. I moj ljekar opste prakse je zakljucio da su u pitanju hormoni koji dovode do grusanja krvi.

Sumnja u miom je otklonjena, ali otkud sad ovaj slatkasti miris? Jedno vrijeme sam ga intenzivno osjecala za vrijeme menstruacije, ali poslije sam obratila paznju da taj miris posjedujem i izvan ciklusa.

Hvala vam puno unaprijed.

Miro Šimun Alebić, dr. med.

Poštovana,
najvjerojatnije se radi o gljivičnoj infekciji koju će Vaš ginekolog, siguran sam, uspiješno tretirati.