Smeđa menstruacija?

Tamiyo

Poštovani,
imam 23 godine i sindrom policističnih jajnika koji je otkriven kada sam dobila alopeciju u 19. godini. Menstruacije su mi inače bile vrlo neredovite radi cista i dobila sam Yaz tablete kao terapiju. Uredno sam ih pila i nakon nekoliko mjeseci sam se počela debljati, te sam ih prestala uzimati (posljednja kutija prije produžetka recepta),to je bilo u srpnju 2016. Nakon što sam završila posljednji blister i dobila menstruaciju, dobila sam je normalno nakon mjesec dana, odnosno 30.8..
''Menstruaciju'' nisam imala sve do 30.11., u međuvremenu sam se naručila na pregled kod ginekologa, no kako je došla ta ''menstruacija'' morala sam odgoditi pregled. Krvarenje koje sam tada imala je bilo vrlo tamno i smeđe, i zato nisam niti sigurna je li to bila menstruacija. Trajalo je 3 do 4 dana, i bilo ga je vrlo malo.
7.12. sam otišla na pregled kada mi je potvrđena i dalje prisutnost cista na jajnicima i poslana sam na vađenje krvi radi kontrole da ponovno krenem uzimati Yaz. Jetrene probe su mi bile povišene i morala sam vaditi markere na hepatitis, markeri su bili negativni (nisam napomenula, i papa je bila uredna). Dok sam čekala nalaz markera, 22.12. sam opet dobila to smeđe krvarenje koje je trajalo par dana. Kako su nalazi na hepatits bili negativni, moram opet otići sad na vađenje krvi da se vidi jesu li jetrene probe i dalje povišene, pošto Yaz ne mogu početi uzimati dok mi je nalaz takav.
12.1. je opet došlo to smeđe krvarenje/iscjedak, jer ni sama ne znam što je i još uvijek traje. Imam redovite spolne odnose, štitim se i radila sam i test na trudnoću koji je negativan. Možete li mi, molim Vas, reći o čemu se ovdje radi jer me zabrinjava cjelokupna situacija? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imate neuredna anivulacijska krvarenja uzrokovana s pcos-om.
Vratite se uzimanju yaza i ostalim metodama liječenja.

Malamala00

Dobar dan
Imam vec 4 dana smedu menstruaciju i uranila mi je 10 dana danas je stala ali nema krvi samo je smeda i nemam ugrusaka zanima me o cemu se tu radi i dali cu normalno dobiti menstruaciju ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prema navedenom vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju. Menstruacija bi trebala normalno doći.

Malamala00

Hvala vam happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.