Smeđe-crni iscjedak

Lyllyput1234

Poštovani,

unazad 2 mjeseca u sredini ciklusa ( 4-5 dana prije ovulacije i nekoliko dana nakon ovulacije ) pojavio se vrlo neugodan iscjedak, vrlo tamne boje. Iscjedak nije popraćen nikakvim bolovima, ali je vrlo obilan ( skoro obilan kao menstruacija ). Kroz nekoliko dana u periodu ovulacije iscjedak mijenja i konzistenciju, od tekućeg do guste sluzi. Menstrualni ciklusi su mi vrlo redoviti, svakih 27 dana. Ne koristim AB pilule.
Imam li razloga za zabrinutost, te trebam li obaviti pregled kod lijecnika?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju.

sanidica

Postovani, zbog braonkastog iscetka pre menstruacije dr.mi je prepisala Primolut Nor pila sam 3 dana po 2 i 1.10.sam dobila, malo sam vise krvarila. Poslednjih dana je to bilo kao braon i prestalo je sve 6.10. Medjutim jutros (10.10) na vesu vidim opet braon gusti iscedak. Trebam poceti sa primolut norom opet 15.10. Receno mi je da pijem 10 dana. Doktorka mi je rekla da mi je uzv uredan da sam verovatno zbog stresa imala deficit hormona i da ce se to za 3 meseca regulisati. Ali mene sada plasi ovaj socedak van perioda menstruacije. Nikad mi se pre nije desavalo.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju, što je uobičajena pojava i ne zahtjeva nikakvu terapiju.

yvonnelott

Pozdrav,

Zadnju menst. Sam imala sada 2.8 i trajala je do 8.8.
Deveti mjesec nisam dobila jer sam na Medrolu.
Ciklus mi je od 29 do 34 dana.
Kad mi je prestalo, sutradan nakon spolnog odnosa(spolni odnos bio 8.8) imala sam jos krvi na gacicama. I sad par dana nakon prestanka imam smedu sluz. Rijetko kad se obrisem papirom ali u rodnici je ima dosta. Malo me zna zabolit jajnik ali nista posebno.
Ne znam da li je to normalno ili mozda neka upala.
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o produljenom djelovanju žutog tijela i posljedičnoj hormonskoj neravnoteži. Ukoliko bi se ponavljalo može se liječiti primjenom progesterona u drugoj fazi ciklusa.