bol u maternici i jajniku

butterfly666

užasno me bolio desni jajnik,inače pazim da se ne prehladim i ne hodam bosa,prestalo je tek kad sam popila ketonal,ali me zato poslije počelo boliti u maternici,ne znam koji uzrok može biti?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, najčešće bol u predjelu jajnika i jajovoda je uzrokovana upalom, izraslinom , cistom, itd. Savjetujem pregled kod ginekologa da se ustvrdi točno o čemu je riječ.

tanja-1987

Postovani,
Prije par mjeseci sam imala probadanje i bil s lijeve strane, znači oko jajnika. Na pregledu ginekolog je rekao da mu sve izgleda u redu. Neko vrijeme nije bilo ništa i sad opet boli.
Zanima me, da li bi to mogla bit upala jajnika? Jer vjerojatno bi cistu vidio na ultrazvuku?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, može biti upala jajnika i jajovoda, cista, endometrioza itd.
Savjetujem uzv pregled i cb vrata maternice.

Divka

Poštovani,
zadnje vrijeme sam živjela poprilično stresno i oslabljenog imuniteta, pa se odjednom pojavilo više simptoma, a moguće i više problema.
Muče me: probadanja u jajnicima i oštra bol kod pubične kosti, općenito tupa bol u donjem dijelu trbuha, i u leđima (sada već slabiji)
Nadutost, i lagani proljev, čudan miris urina, a stolice je svijetlo žuta, danas čak i zelena...
Žuti do bijelo - žuti sirasti iscjedak, malo mi je popucala koža oko vagine/anusa, ponekad lagani svrbež.
U isto vrijeme s tim simptomima sam dobila anginu i pijem silapen, angina se smirila, temp još 37.

Jesu li mogući već rani simptomi trudnoće? Ovaj mjesec sam imala 2 odnosa, 7.11. te zadnji odnos 13.dan ciklusa 13.11. (obično mi traje od 31 do 38 dana)?
Ili je vjerojatnija infekcija?

Hvala vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, da li je trudnoća ne znam jer vam nije izostala menstruacija i simptomi rane trudnoće su prilično nespecifični.
Ono što mislim da se događa je infekcija mjehura, otuda bolovi i miris urina i bol u leđima.
Iscjedak u rodnici je posljedica uzimanja antibiotika i gljivične je prirode, za isti savjetujem Canesten vaginalete i kremu izvana.
Kad završite sa pijenjem Silapena nakon par dana sugeriram urinokulturu.

Divka

Hvala vam na odgovoru, ali nisam vam dovoljna jasno napisala slijed pojave simptoma.
Iscjedak se javio prije antibiotika. Čak mi je tih dana bilo malo mučno od hrane. Otišla sam kod ginekologice, dala mi je plymicol za gljivice i dala uputnicu za uzv.
Sada je iscjetka sve manje.
Danas prestajem piti antibiotik, pa cu cim prije otici na pretrage.

Trenutni simptomi su 37.temperatura, natečen lijevi limfni čvor u preponi, tvrd trbuh uz povremena lagana probadanja u području jajnika, oko pupka i kraj pubične kosti.
Ovako čitajući po internetu, čini mi se da je to posljedica neke spolno prenosive bolesti.

Da li možete pretpostaviti što je uzrok ili preporučiti daljnje korake u pretragama? Kad je moguće najranije uzeti briseve? Strah me dugo čekati na uzv i ostalo..

Zahvaljujem Vam unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Limfni čvorovi u preponi mogu biti povezani sa nekom spolno prenosivom bolešću, npr genitalnim herpesom.
Jeste li sigurni da nemate na predjelu vanjskog spolovila kakav gnojni proces? Najčešće se javlja kao upala dlake, apsces, od delipiranja itd.
Savjetujem svakako pregled.

Babi185

Poštovani doktore, molim Vas za mišljenje. Pijem Yaz već 8 mjeseci. Nisam imala nikakvih problema. Imam jos 9 tableta do kraja blistera, no posljednjih 2 tjedna me prati iscjedak smećkasti uglavnom sa malo sukrvice. I sinoć i večeras se pojavila nekakva neugodna bol sa desne strane negdje oko jajnika. Da li je ta bol povezana sa iscjetkom i na što bi to moglo ukazivati? Hvala puno unaprijed!

plašljiva

Poštovani! Menstruacija mi kasni već mjesec dana. Trebala je doći 25. 10. međutim nije došla. Prije toga me već duže vrijeme svrbi spolovilo i osjećam pečenje osobito nakon spolnog odnosa. Osjećala sam kao da će svaki tren doći menstruacija i to je trajalo oko 7 dana. Jaki bolovi u janjiku i žućast iscjedak neugodnog mirisa. 6.11. sam napravila dva testa za trudnoću koji su bili negativni. Nakon toga sam imala dva spolna odnosa bez zaštite i 4 dana prije nego mi je trebala doći mentruacija sam napravila test koji mi treba polazati plus ako je prisutna trudnoća no on je pokazao crtu u kontrolnom prozorčiću i u drugom prozorčiću se nije pojavio cijeli plus nego samo okomita crta. Danas mi je trebala doći menstruacija no nema je kao ni prošli mjesec. Bolovi u janiku i dalje traju, žućkastog iscjedka je sve više peče me i svrbi spolovilo. Možete mi reći što bi to moglo biti. Od srca Vam hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana barbi radi se o probojnom spoting krvarenju.
Nastavite sa uzimanjem pilula prema shemi. Bol nema veze sa uzimanjem pilula. Ako bude potrajala javite se svom liječniku.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako čim prije na pregled i uzv. Nije normalno da dva mjeseca ne menstruirate.
Iscjedak, bolovi u trbuhu pečenje odraz su upale u ginekološkom sustavu. Čim prije na pregled.

panta

Postovani,

pijem Lindynette 20 pilule, zadnja menstruacija je bila 19.03. i trajala je svega 3 dana (obicno traje 6 - 7 dana).
Nakon toga sam nastavila normalno piti pilule, odnose nisam imala od zadnje menstruacije.

Zadnji 5 dana osjecam povremenu probadajucu bol u jajnicima. Cesce u lijevom. Zna me jako zaboliti i bol mi prodje kroz cijelu nogu.
Bol je vise manje konstantna, tupa.
Ne znam da li ima kakve veze to sto sam od srijede bolesna, pod visokom temperaturom, od cetvrtka na antibioticima?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze s uzimanjem antibiotika. Savjetujem pregled i uzv da pokuša ustvrditi uzrok boli.

panta

Postovani doktore,

prije skoro mjesec dana sam vam pisala (imate moje pitanje odmah iznad).

Zbog vrlo oskudne komunikacije s ginekologom, nemam drugog izbora nego pitati ovdje.

Dakle bol u predjelu lijevog jajnika jos uvijek nije prestala, cak se i pojacala.

Bila sam kod ginekologa na pregledu prije 3 dana, rekao je da je sve u redu. Kada me pritisnuo na tom mejstu gdje me boli skoro sam se onesvijestila od boli. On je zakljucio da je to upala mjehura (nisko, lijevo, dolje) i rekao da ce mi dati antibiotike sto sam ja odbila, jer ne zelim piti napamet antibiotike.

Dala sam urin na analizu i urinokulturu, nalaz mi je savrsen.

Jucer sam bila na UZV, sve je u redu, na jajnicima nemam ciste niti ista drugo. Jedino mi je rekao da imam zadebljanje maternice. Kada sam pitala sto to znaci, rekao je da se ne trebam brinuti. I dalje tvrdi da je to ili upala mjehura ili jajnika.

Za vas imam par pitanja:
1. Zar se upala mjehura ne bi vidjela na nalazu urina koji je savrsen?
2. Zar se upala jajnika ne bi vidjela na pregledu/uzv?
3. Sto znaci zadebljanje maternice?
4. Molim vas uputite me gdje da dalje idem, jer je bol sve jaca. znaci boli me nisko, lijevo dolje (ja mislim da je to u predjelu jajnika, ginekolog kaze da nije).

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se o upali mjehura ako je urinokultura sterilna.
Dakako da se tijekom pregleda i uzva može posumnjati na upalu jajnika.
Od ginekoloških pretraga savjetovao bih krvnu sliku, crp i svakako cervikalne briseve.
Konzultirajte urologa po pitanju bolova. Moglo bi se raditi i o mokraćnom kamencu, pijesku itd.

BambaT

već cca 3 godine pri odnosima mi je pojavljuje bol u lijevom jajniku, ponekad je nepodnošljiva. Imam djete od 2 godine i u vrijeme trudnoče sam radila neke pretrage ali ginekolog kaže da nije ništa, iako me svaki puta na pregledu zaboli. Zadnji pregled se na uzv nešto nejasno vidilo (kao polip) pa mi je rekla da dođem kad mi menstruacija završi. (nisam bila) U zadnje vrijeme, odnosno zadnja 2 mjeseca je bol jača, ponekad se pojavi sama od sebe i lijeva strana trbuha mi bude malo tvrda. Jeli moguće da je polip i koliko je to opasno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Polip nema veze sa time. Vjerovatno se radi o upali jajnika. Savjetujem cervikalne briseve, krvnu sliku, urin i crp.

netko123

Postovani! 22.8.dobila sam me menstruaciju koja je trajala kao i uvijek 4dana. Tjedan dana nakon pocetka mentruacije 29.8.imala sam spolni odnos prekinutim snosajem. Zadnji odnos sam imala 4.9.s kondomom i prekinutim snosajem. Ciklusi su oko 34-38 dana. Negdje izmedu 2-4.9. primjetila sam obilan smeđi iscjedak koji se pojavio na dan dva i poslije nestao. 9. i 10. 9.Dobila sam jake bolove u djelu maternice koja se siri u jajnike. Popila sam tablete za bolove no bol prestaje djelomicno. Narucila sam se za pregled. Ali me zanima da li se trebam zabrinuti i sto bi to moglo biti? Hvala Vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Riječ je vjerovatno o periovulacijskom krvarenju. Ne brinite.