smedji iscjedak?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

easyA

postovani, molim pomoc.
imam 16 godina, menstruacije su mi neredovite, svaka 3-4 mjeseca, sto nije cudno jer sam je prvi put dobila prije godinu dana..
zadnji put sam je imala u 2. mj i uvijek je bila oko 26.-og u mjesecu.
u subotu sam primjetila veoma malu kolicinu krvi na gacicama, u nedjelju i ponedjeljak nista i evo danas opet to. zanima me jesu li to neke komplikacije ili? trebam li ocekivati menstruaciju ovih dana? spolnih odnosa nisam imala, samo prstenjacenje, i to zadnji put pocetkom mjeseca, pa to ne bi trebalo utjecati?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je da u dvije ginekološke godine ciklus nije redovit kod većine djevojaka vaše dobi. Svakako bih na izostanak posjetio ginekologa da se izazove prijelomno krvarenje kod vas uz gestagene preparate te da se ustvrdi stanje jajnika.

easyA

a je li ovo blago krvarenje nesto znacajno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije naravno.

easyA

danas imam smedji iscjedak, toliko da moram nositi dnevni ulozak. i to samo ujutro, ostatak dana nista. je li to opasno? trebam li se zabrinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate. Pozdav.

ana_1982

Poštovani,Zanima me što ću sama sa sobom:Napravila sam dva testa za trudnoću jedan sam radila prije tjedan dana u prošli petak,a drugi odmah poslije tog u prošlu srijedu i oba dva testa su negativna a meni kasni menstruacija već dva mjeseca stoga da sma pred uskrs katolički imala isto tako iscjedak smeđi i nakon toga nisam dobila menstruaciju.i sad mi se opet pojavio..i nemam uopće osjećaj da ću dobiti..samo MOLIM BOGA DA NISAM TRUDNA..NEMAM GINEKOLOGGA JOŠ I ZABRINUTA SAM.molim nekakav savjet?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Potražite si ginekologa i otiđite na pregled.
Uzrok vjerovatno pcos ili cista na jajniku s obzirom na vašu dob.

petra90

Poštovanje,
Prestala sam piti Qlairu prije 3 mjeseca. Pvi mjesec nakon uzimanja doktorica mi je dala duphaston kako bi izazvala menstruaciju (18.3.).
Drugi mjesec mi je ciklus trajao 42 dana te mi je zadnja menstruacija bila 26.4.

Zadnja tri dana mi se jednom dnevno u vrlo maloj količini pojavljuje iscjedak (sluz) s malo krvi. Prvi dan je bila svjetla a sad je više smeđe boje.
Zbog čega se to događa? Da li je to normalno ili da se javim doktorici?

Nadam se da sam dobro objasnila
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, normalno je i vjerovatno je predznak dolaska menstruacije. Ako vam ciklusi i dalje budu neredoviti preporučam da napravite spolne hormone i vratite se natrag na oralnu kontracepciju.

petra90

Poštovanje,
već sam vam se javljala u vezi krvavog iscjetka. Od 26.5. mi se svaki dan javlja smeđi iscjedak u početku malo na toaletnom papiru a sada u malo većoj količini ali se ne može reći da je prava menstruacija. Zadnja menstruacija je bila 26.4.. Može li to biti posljedica prestanka uzimanja Qlaire pa se tijelo još privikava? Hoće li doći do menstruacije? Brine me što sad već dugo traje. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako sugeriram da se javite na pregled i UZV. Aoko ste spolno aktivni napravite test na trudnoću.

JustMe88

Poštovani! pred 2 dana sam bila na gin.pregledu i baš to jutro prije nego sam išla, primjetila sam smeđkast iscjedak..menstruaciju trebam dobiti za 4 dana...gin.je rekao da moguće da je to od ovulacije ili je upala(to ćemo vidjeti po nalazu pape)..no sad sam pročitala da je moguće implantacijsko krvarenje nakon oplodnje??je moguće da sam trudna no on to još nije mogao vidjeti na ultrazvuku??? iscjedak je bio vrlo oskudan, smeđi i trajao je 2 dana..danas ga više nema.. bolovi su bili dan prije,ko prije menstruacije.. puno hvala,lp!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je i jedno, drugo i treće.

peppa05

Poštovani,
Već 10 dana imam smeđi iscjedak pomijesan s krvlju. Naime, menstruaciju sam dobila bez kašnjenja 7.lipnja koja je trajala do 13 lipnja, a onda se oko 22., 23.lipnja pojavio taj smeđi iscjedak koji još nije prestao. Neznam u cem je problem, nije se to do sada dogadalo pa se brinem dal su možda jajnici u pitanju ili nešto drugo .puno Vam hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mogući uzroci su cista na jajniku, pcos, anovulacija, polip,upala, miom, endometrioza itd. Odavde mogu samo nagađati o mogućim uzrocima.

spin sugar

Poštovani,
prije tri dana sam saznala da sam trudna i u isto vrijeme sam dobila žućkastosmeđi iscjedak. Danas sam zvala doktora i sestra mi je rekla da se možda ne radi o trudnoći (imam dva + testa) i da je to možda početak menstruacije. Isto tako preglede ne vrše prije 8. tjedna. Zadnja M je bila 1.6. što znači da sutra ulazim u šesti tjedan. Je li to lagano krvarenje normalno ili bi ipak možda trebala dobiti neku terapiju (dabrostoni ili utrogestani). Treblam li otići na hitnu? Isto tako me zanima kada je optimalno vrijeme za prvi pregled, pošto ću ja na red doći tek kad budem u 12. tjednu (zbog godišnjih odmora), ako uopće dočekam prvi pregled....Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem pregled čim prije. Smeđi iscjedak nipošto nije nešto što je normalno u ranoj trudnoći.
Otiđite na hitnu ginekologiju na pregled.

vicky1983

Pozdrav,imam 29god,nisam rodila i unazad dvije godine imam jako čudne menstruacije s tim da sam imala 3 bliska smrtna slučaja,pa sam to povezala sa nekakvim šokom uslijed toga..ugl,menstruacija mi je inače trajala 7 dana i bila je puno obilnija i gušća kako bi rekla,redovita 28 dana MC.
A sad svaka menstruacije je popraćena smeđim iscjetkom barem tjedan dana prije i vrlo je rijetka i traje cca 4 dana.
Znači taj smeđi iscjedak pred menstruaciju je trajao cca 1 god probala sam s th duphastonom,međutim imam osijećaj da mi ta terapija ništa nije pomogla ,jer je sve bilo isto. Sada se taj iscjedak javi dan prije menstruacije,ali je ona još uvijek onako rijetka i slabija,prije god dana sam bila na papa-uredan,cb-uredni,jedino na uzv-paraovarijska cista,hidro salpfings susp?-markeri uredni.,hormoni-uredni.
Sad su mi se počeli pojavljivati nekakvi oštri bolovi u jajnicima tjedan dana prije menstruacije,čak i pulsirajuća bol u debelom crijevu,nevezano za ciklus,.
Dali ta paraovarijska cista ima kakve simptome jer ja osjećam taj jajnik i kad me ne boli,užasno se bojim,pa me strah i ići na pregled,dali je ona uzrok svemu tome?
Hvala

Nazad
1 ... 11 12 13 14 15 16 ... 30
Naprijed