Smeksan cerviks i ulozivost

Kate319

Poštovani,
Trudna sam 23 tjedna (prva trudnoća).
Na pregledu u 18.tjednu cerviks mi je smeksan,dok mi je u 22.tjednu cerviks smeksan i uloživa sam za vršak prsta.
Da li mi je nalaz zabrinjavajuć?
Doktor mi nije prepisao nikakvu terapiju,već mi je preporučio mirovanje i naručio me na kontrolu za 4 tjedna.
Postoji li sansa da uz mirovanje stanje bude bolje,te je li baš potrebno strogo mirovanje?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nalaz nije zabrinjavajući dok cerikalni kanal nije otvoren što je slučaj i kod vas. Ovakav nalaz može potrajati i do kraja trudnoće. Izbjegavajte veće napore (ne morate strogo mirovati - ležati u krevetu) i redovno se kontrolirajte.