Spirala

Anchy88

Poštovani,

Imam 27 godina, nikad nisam bila trudna ni imala pobačaj, nikad nisam pila pilule ni koristila hormonalne terapije. Zadnji ginekološki pregled sam imala prije godinu dana i potpuno sam zdrava. Htjela bih se testirati na aids i sve spolno prenosive bolesti, kako to nikad nisam radila, zanima me mogu li to obaviti kod svog ginekologa ili moram ići negdje drugdje i koja je okvirna cijena?
Kako sam spolno aktivna, a uopće ne želim djecu, a ne želim ni pilule, zanima me ugradnja spirale. Zanima me je li spirala pogodna za ženu koja nikad nije rodila i koja ima višak kilograma, koja je također fizički aktivna? Smeta li spirala u spolnom odnosu i kada se stavlja, tijekom menstruacije ili? Menstruacija mi je redovita s jako malim odstupanjima i traje uglavnom 3 dana. Hvala vam unaprijed na uloženom trudu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Osnovnu obradu CB možete napraviti kod svog liječnika no za to treba postojati indikacija.
HIV, hepatitise možete testirati na transfuziologiji, također može biti besplatno.
Spirala se može ugraditi i kod žena koje nisu rađale. Idealna je zaštita za žene koje neće rađati i kod pretilih osoba .
Stavlja se pred kraj menstruacije, te je nećete osjetiti kod odnosa.