Šta dalje?

dina2909

da po njoj je sve ok, jajnici su po njoj kao da imam 25 god. i folikometrija je prošli mjesec bila dobra, ono što mi ona govori da je jedan veliki plus da sam ostala spontano trudna i to još unatrag toliko godina u jedino vrijeme kada smo pazili. Inseminacija ne mora nužno znaćiti odmah umjetna oplodnja? dali bi sa obzirom na sve trebao i suprug otići na neke pretrage jer njega nije slala nigdje?
puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mora ako već nije napraviti spermiogram. Amh ne govori baš u prilog vašim jajnicima.

dina2909

da to sam si i sama mislila, samo se nadam da će uspjeti bar jedna trudnoća sa takvim nalazom. puno vam hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uspjet će. Samo naprijed.

goga72

Zamolila bih Vas još za nalaz serološke pretrage,sad sam 10 tjedan..CMV IgG pozitivno 2,9 IU/ml, HSV1 IgG pozitivno jedinica indeks, i rubella IgG pozitivno 50 IU/ml..dali postoji opasnost za plod s tim vrijednostima..hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o akutnoj infekciji. Nema brige za plod zbog ovoga.

goga72

Hvala puno doktore, puno pozdrava

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

goga72

Poštovani, stigao mi ja nalaz harmony testa, uredan niskorizičan za,sv , 12 tjedan trudnoće..al me zabrinjava nalaz molekularne analize pa Vas molim pojašnjenje..heterozigotni tip gena za faktor V(umnaž.dijela gena koag.fak.V za normalni i izmjenjeni tip gena FVQ506),,heterozigotni tip gena za faktor II(za mutaciju G20210A),, heterozigotni tip gena(CT)(probe za C677T),,i delecijski polimorfizam(4G\4G)(PAI-1), na terapiji sam od početka andolom 100 i doktorica kaže da nije potreban heparin?molim Vas mišljenje..hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Isto mislim kao i vaša doktorica.

goga72

Poštovani doktore pisala sam Vam na početku već..sad sam 21 tjedan trudnoće, 42 godine, i svi nalazi uključivši harmony test su mi uredni..ono što me zabrinjava je porast težine od 9 kg dosada, inače sam sklona debljanju a i prekinula sam pušiti čim sam saznala za trudnoću..i zadnje vrijeme ponekad osjećam kao pritisak u zdjeli i i stidnoj kosti pri hodanju ili okretanju u krevetu, više nelagoda nego bol..dali je to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. No savjetujem i cervikalne briseve crp i urinokulturu ako niste napravili dosad.

goga72

Radila sam te pretrage na početku trudnoće..i recite mi već nekoliko dana dole osjetim kao svrab pa sam koristila canesten kremu i bilo je bolje i sad opet osjetim isto i kao peckanje..dali da nastavim s canestenom ili? Hvala na odgovoru

goga72

Uradila sam te pretrage na početku trudnoće još..recite mi prije nekoliko dana sam imala lagani svrab dolje i mazala sam s canesten kremom i bilo je bolje pa sam prestala i sad opet osjetim svrab i žarenje..dali da nastavim s kremom ili? Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete se mazati kremom dalje.

goga72

Pozz doktore, već sam Vam prije pisala..sad sam 27 tjedan trudnoće, 42 godine, sve uredno dosad..nalaz krvi na željezo i glukozu su sa odstupanjima..lekociti su povišeni 15,8..eritrociti sniženi 3,80..hemoglobin snižen 112..hematokrit snižen 0,327..glukoza normalna 4,8..nakon 1 sat 10,0 a nakon 2 sata 9,7? Pijem cijelu trudnoću elevit, magnezij 375, andol 100 i omega natal..imam 110 kg na 178 visine..udebljala sam se ukupno 12 kg..molila bih Vas mišljenje..hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite cervikalne briseve, urinokulturu, CRP, a imate i gestacijski dijabetes pa se javite na obradu istog u bolnicu ili ambulantno uz vađenje GUK profila.