Stitna zlijezda u trudnoci

zabrinuta777

Lijep pozdrav.. prije 3 mj prilikom nalaza krvi ustanovili su da stitna mi navodno" ne radi nikako" tim rijecima mi je doktor rekao.. i dao mi tablete euthyrox( mislim da se tako zovu) od 50 .. ispila sam prvu kutiju oko 100 tableta.. i sada na kontroli mi je samo dao recept za novu kutiju.. bez analiza krvi..bez icega.. medjutim... zavrsila sam na hitnoj.. tamo kazu tahikardija.. pozlilo mi nedavno..pala u nesvijest.. i kad lezim nista ne radim.. odmaram.. imam osjecaj da ce mi srce iskocit .. previse otkucaja.. i med. Sestra kod mog ginek. Mi je rekla da 160 otkucaja je bas previse.. Medjutim u 20.tjednu sam trudnoce..i imam osjecaj da mi ove tablete za stitnu vise ne pasu.. da mi je to prejako.. eh sad da li to moguce .? Da li ima neke veze tahikardija sa prejakim dozama tableta za stitnu.. ? I kome bi se dalje trebala obratiti..? I sta bi mi pomoglo kad dodje tako do puno otkucaja?

Unaprijed hvala..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
svakako se obratite endokrinologu radi pregleda i određivanja razine hormona štitne žlijezde. Prema nalazima hormona on će regulirati terapiju ukoliko je potrebno. Simptomi koje navodite mogu biti posljedica previsokih doza hormona štitnjače.

jedna maja

Postovani,
Zanima me vase misljenje u vezi moje stitne zlezde.
Na UZ mi je pronadjen u centralnom delu levog lobusa hipoehogeni nodus, ostro ogranicen, homogen dumenzija 15x11x11 pokazuje pojacane kolorne signale obodno a posebno intranodusno. Obe parotidne zlezde pravilnih velicina. Na vratu nema znakova limfadentopatije.
Nalaz krvi:
Tsh-1,76
FreeT4-17,44
Anti Tg-68,78
Anti Tpo-17,98
Tireoglobulin-100,7(H)
Kalcitonin-2,99

Svi rezultati su ok sem tireoglobulina sta to moze biti i kakvo je vase misljenje? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tireoglobulin je važan u sintezi hormona štitnjače. Povišene vrijednosti mogu se naći u nekim bolestima kao što su adenom štitnjače, upala štitnjače i neke autoimune bolesti. Savjetujem da se s nalazima javite endokrinologu.