Mogucnost trudnoce?

Antonioyy

Dakle upucen sam u anatomiju tijela i znam kako trudnoca funkcionira ali zanima me dali je moguce da cura ikako zatrudni ako sam joj ejakulirao na trbuh i malo je spricnulo po njenim gacam ali skroz na vrhu gaca, dakle ne blizu vaginalnnom otvoru
Ali opet se brinemo da nebi bilo.. pa nadam se da objasnite i ocekujem brz odgovor, hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ukoliko ejakulat nije dospio u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće

wtf90

Poštovani,situacija mi je sljedeca mensturacija mi kasni 9 dana. Imala sam odnose s deckom ali pri tome je imao kondom te nije doslo do snosaja i jos uvijek sam djevica. Zadnji odonos je bio 10.02. A mengu sam imala 15.01.

Tea6010

Poštovani! Imala sam spolni odnos u plodnim danima tj.tocnije dan prije ovulacije. Nisam znala jer nisam gledala kalenadar uopce. Inace menstruacije su mi uredne, zna se desit da kasni mozda dan dva. Zanima me kolika je mogucnost trudnoce? Da naglasim nije bilo ejakulacije uopce u rodnicu, snosaj je trajao svega 2min i onda smo prestali. Ejakulirao je van rodnice nakon minutu ipo sam znaci bez odnosa sam se zadovoljavao do kraja tu minutu i pol. Jel moguce da ostanem trudna? Hvala!

blueivy

Poštovani,
menstruacija mi kasni 16.dana, zadnju menstruaciju sam imala od 10.siječnja do 15.siječnja.
Jutros sam napravila test na trudnoću koji je odmah pokazao jednu crtu, odnosno negativan je.
Inače radilo se o CROtestu. Prošlo ljeto dijagnostirani su mi policistični jajnici, tada se radilo o veličini od 3mm te mi je ginekolog rekao da će vjerojatno nestati prilikom iduće mjesečnice. Od tad imam redovne mjesečnice, s dan dva razlike.
U dugoj sam vezi i prakticiramo metodu prekinutog snošaja, prošli mjesec imala sam odnose za vrijeme plodnih dana ali 100% nije došlo ni do predejakulacije unutra a kamoli ejakulacije. Danima me boli trbuh i s vremena na vrijeme osjećam bol u jajnicima. Grudi me inače jako bole pred menstruaciju a ovaj put ništa. A nemam ni simptome trudnoće kao mučninu i sl.
Naručila sam se kod ginekologa ali dok čekam termin voljela bih čuti vaše mišljenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko Vam je test na trudnoću negativan mala je vjerojatnost da ste trudni. Točnost urinskih testova je 99%. Bilo bi preporučljivo napraviti i ultrazvučni pregled.

oni

Poštovani,

imala sam prije 2 dana nezaštićene spolne odnose. Zbog cisti na jajnicima sam konzumirala čaj od marulje zbog čega mi se regulirao menstruacijski ciklus i skratila menstruacija sa 7 na 4 dana. Nakon nekoliko mjeseci mi se oduljila s 30 dana na 38 i bila je opet po 7 dana.

Odnosi su bili tako pet dana prije očekivane menstruacije. Pri tom sam imala vaginalni i zatim analni odnos gdje je partner malo ejakulirao u anus. Malo sad osjećam umor, vrlo blagu mučninu te pad koncentracije. Simptome PMS-a sam imala prij tjedan, dva. Je li moguće da su ovo rani simptomi trudnoće? Hvala unaprijed na brzom odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prekratko vrijeme je prošlo od odnosa da bi Vi već mogli osjećati simptome trudnoće

domac305

Poštovani,odnos sa djevojkom sam imao 23. te 25. dan njenog menstrualnog ciklusa,odnosi su bili sa kondomom te bez ejakulacije(uopce nije doslo do ejakulacije), znam da je vjerojatnost za trudnocu mala no postoji li neka mogucnost?

Zerinnna97

Postovani,imala sam zadnju menstruaciju 19.07. A prije tog od 10.07 do 17.07 sam imala odnose sa deckom naravno on nije ejakulirao u mene,pazili smo se...ai dobila sam tad 19.07. I trajalo je otprilike 4 5 dana mada je prvi dan samo onako crvenskasti obris bio s poslije normalna menstruacija..Sada je 23.08. I ja jos uvijek nisam dobila da li je moguce da sam trudna..Medjutim imam i uzasne stresove i boli me na lijevoj strani kao jajnik i stomak me boli i grudi naravno...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za domac305, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Zerinnna97, ako nakon 19.07. niste imali odnose ne postoji mogućnost trudnoće.

svire

postovani,
ovako, decko me je oralno zadovoljavao, a onda posto nismo imali zastitu, ubacio mi ga je polako samo tri/cetiri put i prestali smo da ga ne bi previse nadrazilo, a onda tek posto sam ga ja oralno zadovoljavala svrsio je. sad me brine to sto je pre 12h vec bio svrsio, mada u tim momentima ulaska nije bio ni blizu ejakulacije, jer mi je trebalo dosta vremena, oko pet/ deset minuta dok je svrsio oralnim putem nakon toga. naravno mokrio je u tih 12h... ? i da li predejakulaciona tecnost izlazi samo pred svrsavanje ako je ostalo od prethodnog, ili moze i ovako da curne, uz tu sluz (koju nisam primetila nikad doduse) mozda? ali glavno pitanje je da li da brinem...
hvala unapred, pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće. U predejakulatu nema spermatozoida.

rura21

Postovani,
menstruaciju sam imala 23.6. (ciklusi svakih 20-25 dana redovni).. međutim u srpnju sam ju ocekivala oko17. I nisam dobila..
Imala sam 2 odnosa 17. i 18.og (zaštićena prezervativima).. moguce je da mi je izostala m zbog promjene nacina zivota i okoline,( medutim i nakon povratka u stari tempo zivota jos uvijek nista).
2 tjedna nakon odnosa javila se ginekologu i napravila test koji pokazuje negativno..
7. Kolovoza Pocela piti duphaston 3x dnevno 5dana, i vaginalete macmiror 12 x.. dobila sam nakon 4dana menstruaciju.. kasnije ustanovila da mi je i hemoglobin nizak i zeljezo.. zanima me da li je moguca trudnoca uz ove sve navode... ?? Hvala Vam na odgovoru

Antonija1602

Postovani,
13.08 sam imala zadnju menstruaciju koja je zavrsila 19.8.Decko i ja smo imali nezasticene odnose koristeci metodu prekinutog snosaja.Danas mi je 12 dan ciklusa i vec drugi dan osjecam bolove u jajnicima i pritisak na mjehuru,koji su jaci prilikom sjedenja, temperatura mi je 37.0 te imam dosta obilan prozirni iscjedak. S obzirom da me muce ti bolovi ako mi mozete reci da li je posrijedi trudnoca ili je u pitanju nekakva upala ili je nastupila ovulacija pa me radi toga boli?Prije ove zadnje menstruacije sam popila zadnju kutiju Logest tableta kojima sam se stitila 6 godina
Hvala na idgovoru i lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za rura21, prema navedenom sigurno se ne radi se o trudnoći, nego nije došlo do ovulacije zog čega je izostalo krvarenje koje ste dobili na Duphaston.

Ivo Balenović, dr. med.

Potovana, za Antonija1602, prema svemu navedenom radi se o ovulaciji. Za simptome uzrokovane trudnoćom je prerano.

svire

znaci nije doslo do ejakulacije u rodnicu, samo tri do cetiri ulaska i prekid, ali mene plasi to sto je pre12h vec bio svrsavao, pa se plasim da tu nije ostalo nesto od sperme sto se nije ispralo mokrenjem, pa da je eventualno u ta tri ulaska moglo da sklizne nekako dok je bio tih tri puta unutra?i da li uopste mokrenjem to moze da ispere...? a sto se tice predejakulata nije bio ni blizu ejakulacije prekinuto posle tri cetiri polaka ulaska
hvala puno na odgovoru i izvinite na smetnji...

Ivo Balenović, dr. med.

Ne morate brinuti, na taj način nije moguće da dođe do oplodnje.