Strah

truth

Dobro vece,mene zanima jedna stvar..Posto mi se menstruacija zavrsila u nedelju,sledeci dan sam imala nezasticeni odnos..zanimaju me kada su plodni dani posle menstruacije i da li imam za sta da strahujem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko su Vam ciklusi redovit, dakle 28 dana, ovulacija je 14. dan. Plodni dani su tri dana prije i tri poslije ovulacije, dakle od 11. do 17. dana menstruacijskog ciklusa računajući od prvog dana krvarenja.

imansul

Poštovani,
dobila sam menstruaciju 6 dana uranjenu,slabija je nego inace,i nema ugruske kao inace al opet dosta teče.
u plodnim danima sam imala zaštićen odnos,dečkoi ja smo koristili kondom,a prije toga predzadnji dan menstracije bez zaštite ali i on kaže bez ejakulacije u rodnicu.
jako me strah,bole me leđa jako pretpostavljam zbog upale mjehura.
dali je moguce da je uranila menstruacija zbog intenzivnijeg treniranja u zadnje vrijeme il je mozda implatacijsko krvarenje?

imansul

i da nisam napomenula da je sluzava krv nekako
hvala na odgovoru unaprije,
lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prema svemu navedenom vjerojatno se radi o menstruaciji koja je došla ranije. Implantacijsko krvarenje je oskudno i ne traje više od 2 do 3 dana. No kako bi bili sigurni o čemu se radi preporučam da učinite test na trudnoću.

Nan_2113

Poštovani, zanima me vase misljenje.
Da li bez obzira koji dan (plodni/neplodni dani) ciklusa, ukoliko se odnosi za redom imaju sa kondomom. Dakle, kondom na njemu te kad osjecaja da ce svrdit izvadi van, svrsi izvan vagine, skine kondom, opere se i obrise te stavi novi kondom i nastavlja se odnos koji ponovno kada dode do svrsavanja se ponovi taj postupak.
Moze li doci do trudnoce?
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom nema šanse da bi došlo do trudnoće.

depikolo

Postovani...
Imam 26 god.U 6.mj.radila sam papa test.
29.08.imala sam namjerni pobacaj.
Danas me zvao ginekolog da su mi rezultati papa testa sada gotovi nakon 4.mj.i da imam cin1.
Htjela bi vas zamoliti da mi odgovorite na par pitanja..
Je li moguce da mi se nalaz od tad jos dodatno pogorsao zbog trudnoce i abortusa?
Sta mi je sada ciniti?
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, papa test nema veze s pobačajem. Radi se o najblažim promjenama na stanicama vrata maternice koje se najčešće spontano povuku. U liječenju CIN- a I daju se vaginalete s protuupalnim djelovanjem i probiotici za poboljšanje vaginalne flore. Kontrola PAPA testa je obavezna za 4 mjeseca. Ukoliko će nalaz perzistirati preporučio bi HPV tipizaciju.