streptococcus i escherichia

JeCu

Poštovani,
želim trudnoću te mi je doktorica dala uputnicu za briseve, svi su negativni osim bakteriološki aerobno.

Na nalazu mi stoji escherichia coli, ali bezikakvih oznaka, te streptococcus agalactiae - senzitivan na amoksicilin, cefalosporin 1. generacije, eritromicin i klindamicin.
Doktorica mi je dala terapiju Rojazol i Ospanox. Ja sam alergična na penicilin i acetilsalicitnu kiselinu. Čitala sam da je streptococcus osjetljiv na penicilin, da li ću imati problema u liječenju istog? Može li mi to predstavljati problem u trudnoći? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste alergični na penicilin ne smijete uzimati Ospamox.
Konzultirajte svoju doktoricu oper za drugi lijek.
Nećete imati problema u trudnoći jer ćete iste izliječiti prije trudnoće.

euro12

Cijenjeni doktore.
Imam problem s kojim se borim vec godinu dana i samo me zanima,da li ovaj problem ima rjesenje?Imala sam nesnosni svrab vagine,te plikove po spoljasnjem otvoru vagine.Bris je pokazao streptokuku betu hemolitikus i eserihiju.Pila sam tablete,svrab se smanjio,plikovi nestali ,ponovno bris uradjen ,cisto ,nema bakterija.Medjutim svrab je i dalje tu ,ne kao prije,ali kada god mi je ovulacija svrab je pojacan i plikovi sitni pojave se na licu, rukama ,nogama,takodjer svrbe.Opet sam se pozalila mom ginekologu,rekao je nistatin mast,kamilicu,kantarionovo ulje,te posebne sapune da koristim,da bakterija nema,nisam isla vise ginekologu,borim se s tim od tada jos 5 mjeseci i ne vidim izlaza iz ovoga,zar se moram naviknuti da svaku ovulaciju trpim ove tegobe i ne budem normalna osoba radi toga?MOLIM VAS NA ODGOVORU,ne znam kome vise da se obratim...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Obratite se dermatologu na našim stranicama. Vjerovatano se radi o nekom obliku kontaktog dermatitisa.