temperatura nakon pobačaja

ana2906

Prije 2 tjedna imala sam spontani (trudnoća je bila na početku, nisam išla ni na kiretažu), krvarila sam skoro tjedan i po. Zbog blago povišene temperature 37 do 37,3 doktor mi je dao antibiotik Hiramicin, njega sam popila a temperatura još uvijek imam. Zašto?

Višnja Tadić, dr. med.

Ukoliko je i dalje samo mala takva temperatura ne treba se brinuti, to su tzv. resorptivne temperature, tj nestaje tkivo i mijenja se sluznica maternice, osim toga postoji još visoki hormon koji utječe i na temperaturu.
Ukolko temperatura raste iznad 37,4 treba se javiti na ponovni pregled.