Terapija za gljivicnu infekciju

Tena1

Poštovani,

liječnik mi je kao terapiju za liječenje gljivične infekcije dao metronidazol tablete (i za partnera), zenafluk (takoder i za partnera), te vaginalete neopenotran forte.
Pretpostavljam da partner i ja moramo istovremeno piti metronidazol i zenafluk, a budući da partner trenutno nije u mogucnosti, to ću morati odgoditi na nekoliko dana pa me zanima da li mogu početi s neo penotranom ranije, a kasnije s mentronidazolom i zenaflukom ili svu terapiju moram uzimati odjednom?
Nadalje, prebacujem se s pilula Lindynette na Yaz i liječnik mi je rekao da Yaz počnem uzimati od prvog dana menstruacije, dok u uputama piše da Yaz počnem uzimati odmah nakon što uzmem zadnju pilulu prethodnog kontraceptiva.Što da uradim?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete koristiti vaginalete kao što ste napisala. Ja bih vam savjetovao da lindinete popijete do kraja i odmah drugi dan nakon toga krenete s Yazom.

aneta

Postovani
Na zadnj pregled kod ginekologa nasli su mi da imam neku bakteriu i prepisali Neo penotran forte. sobzirom na to sto ja imam malu bebu od tri meseca koju dojim zanima me dali mogu koristit ove vaginalete i dali su stetne za bebu. doktor mi je rekao da samo mala kolicina metronidazola prelazi u majcino mleko i nije opasno ali se ja i dalje bojim dali da ih koristim.
Zamolila Vas za Vas savet i Vase mislenje o tome.

Izvinjavam se zbog mog srpskohrvatski jezik, s obzirom na to sto sam iz Makedonije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne smeta. Možete koristiti.